koło plastyczne

Anna Bik - woźna oddziałowa

ŚWIĘTO BABĆ I DZIADKÓW

24 styczeń 2020

22 stycznia w Grupie I odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

W tym dniu dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Przedszkolaki przygotowały dla nich program artystyczny, recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, a także tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi łza zakręciła się w oku. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć oraz dziadków pokazały, jak ważne było to spotkanie i wspólne chwile spędzone z wnukami.

Dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom upominki. Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Dziękujemy!

SPOTKANIE Z MAMĄ EMILKI

22 styczeń 2020

W ramach realizowanego przez nasze przedszkole programu ,,Mały Miś w świecie wielkiej literatury” mama Emilki Z. odwiedziła grupę I w dn. 20.01.2020r. Pani Kamila przeczytała dzieciom dwa opowiadania: ,,Miś Tuliś idzie do przedszkola” oraz ,,Kochamy Cię, Misiu”, których autorem jest David Melling. Dzieci bardzo uważnie i z wielkim zainteresowaniem wysłuchały historii Misia. Serdecznie dziękujemy pani Kamili i z niecierpliwością czekamy na kolejnych rodziców, chcących przeczytać przedszkolakom bajki bądź wiersze dla dzieci.

Jeszcze raz składamy podziękowania za miło spędzony czas.

DEKOROWANIE PIERNIKÓW

17 grudzień 2019

Zbliżają się najpiękniejsze święta w roku. W każdym domu i przedszkolu trwają intensywne przygotowania do tego czasu. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie zwyczajów oraz tradycji świątecznych.

16 grudnia 2019 r. odwiedziła nas mama Piotrusia W., dzięki której dzieci mogły osobiście doświadczać świątecznych przygotowań podczas dekorowania pierniczków. Poprzez wspólne działanie i samodzielne doświadczanie dzieci kultywowały tradycję, pobudzały inwencję twórczą, a w głównej mierze odczuwały radość świątecznego oczekiwania.

Za poświęcony czas i zaangażowanie gorąco dziękujemy.

SPOTKANIE CZYTELNICZE Z MAMĄ KAROLKA

17 grudzień 2019

Dnia 13 grudnia 2019 r. naszą grupę odwiedziła mama Karolka. Pani Paulina przeczytała dzieciom dwie bajki: ,,Najpiękniejsza choinka” oraz ,,Bałwanek”. Dzieciom bardzo spodobał się pomysł czytania bajek przez gości. Niewątpliwie na takie czytelnicze spotkania czekają z niecierpliwością. Dlatego z pomocą rodziców mamy nadzieję kontynuować podjęty zamysł.

Pani Paulinie serdecznie dziękujemy za to miłe spotkanie i poświęcony czas.

DZIECI UCZĄ RODZICÓW

16 grudzień 2019

Nasza grupa bierze udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej ,,Dzieci uczą rodziców”, organizowanej przez Centrum Rozwoju Lokalnego. Celem akcji jest zwiększenie świadomości o otaczającym nas świecie, a także zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy poruszane podczas zajęć.

Dzieci są bardzo ciekawe świata, zadają mnóstwo ważnych i potrzebnych pytań. Dlatego też tematyka zajęć będzie bardzo szeroka. Dzieci dowiedzą się jak być bezpiecznym w szkole, w ruchu drogowym, korzystając z internetu czy podczas zimowego oraz wakacyjnego wypoczynku. Ekologia? Ważna sprawa! Dzieci poznają jak poprawnie segregować odpady oraz jak walczyć ze smogiem. Historia? Każdy ją powinien znać. Droga Polski do niepodległości, symbole narodowe to coś, co najmłodsi będą znać. Sport? Sport to zdrowie. Każdy przedszkolak i uczeń jak bezpiecznie ćwiczyć się dowie.

Grupa I dotychczas zrealizowała dwie lekcje: ,,Niepodległa Polska” oraz ,,Pomocne serce”.