mgr Anna Małysiak - nauczyciel

p. Jolanta Dudzińska - woźna oddziałowa

Cała Polska czyta dzieciom

13 październik 2021

Od wielu lat nasze przedszkole bierze udział w akcji, której celem jest propagowanie czytelnictwa. Regularne czytanie wpływa na wszechstronny rozwój; buduje więź z dzieckiem, doskonali język, poszerza wiedzę          i wpływa na inteligencję emocjonalną małego człowieka.

Dnia 6 października odwiedziła nas mama Oli, która przeczytała dzieciom 3 książki z serii Kicia Kocia: „Witaminowe przyjęcie”, „U dentysty” i „Na plaży”. Bardzo dziękujemy mamie Oli za czytanie i poświęcony czas. Prosimy pozostałych Rodziców, Dziadków i rodzeństwo o włączanie się w naszą akcję.

Nasze maluchy

13 październik 2021

Minął miesiąc odkąd nasze maluchy wkroczyły w progi przedszkola. Najtrudniejszy czas mamy już za sobą. Rzadko słychać płacz przy pożegnaniu z rodzicami, dzieci są pogodne i chętne do zabawy. Potrafią ze sobą współpracować podczas zabawy, a część dzieciaków sprząta zabawki. Podczas jedzenia i ubierania starają się być samodzielne, a jeśli ktoś potrzebuje pomocy, pomagają sobie wzajemnie.

Wszystkim małym przedszkolakom życzymy dalszych postępów i uśmiechu na twarzy.

Święto Przedszkolaka w grupie I

28 wrzesień 2021

Dnia 20 września w naszym przedszkolu uroczyście obchodzono Dzień Przedszkolaka. Był to dzień wyjątkowy, w którym każdej grupie nadano nazwę. Maluchy odświętnie ubrane otrzymały nazwę „Kotki” i każdy z osobna został przez Panią Dyrektor pasowany na kota otrzymując opaskę z wizerunkiem bohatera. Dzieci poznały piosenkę „My jesteśmy kotki dwa”, która od tej pory będzie hymnem najmłodszej grupy. Bawiono się na różne sposoby, naśladując czworonożnych bohaterów, kolorując postać kota i słuchając opowiadań, których bohaterami były koty. Wrażeń było wiele, a na małych twarzach często pojawiał się uśmiech.

Dzień Kropki w grupie I

18 wrzesień 2021

Dnia 15 września w grupie I obchodzono Dzień Kropki. Podczas zabaw dzieci wskazywały kropki na biedronkach, porównywały ich ilość, a niektóre nawet przeliczały. Zabawa ruchowa w biedronki nauczyła reagować dzieci na sygnały dźwiękowe. Kolejna zabawa doskonaliła zwinność i precyzję palców, a polegała na zbieraniu kolorowych kropek. Na zakończenie maluszki doklejały kolorowe kropki z plasteliny na kartkę papieru.