koło plastyczne

mgr Elżbieta Wójcik - z-ca Dyrektora

Marta Karp - pomoc nauczyciela

Anna Bik - woźna oddziałowa

PROGRAM EDUKACYJNY ,,KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY”

04 marzec 2020

W dniach 17.02 – 27.02.2020r. grupa I wzięła udział w XII edycji Programu ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury”. W tym czasie dzieci poprzez zabawę poznały podstawowe zasady ochrony otaczającego nas środowiska, nauczyły się szacunku do zwierząt i roślin. Ponadto dowiedzieliśmy się, dlaczego tak ważne jest, aby w naszym jadłospisie znalazły się warzywa i owoce, a także poznaliśmy zalety aktywnego spędzania czasu.

Pamiętajmy, że kształtując w maluchach wrażliwość na otaczający je świat oraz szacunek do środowiska, dajemy im podstawy do świadomego i zrównoważonego budowania swojej przyszłości.

DZIEŃ DINOZAURA

04 marzec 2020

Dzień 26 luty (środa) spędziliśmy w świecie dinozaurów, ponieważ na ten dzień przypada nietypowe święto – Dzień Dinozaura. Podczas zajęć rozmawialiśmy o prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę. Dowiedzieliśmy się, dlaczego dinozaury wyginęły. Mieliśmy również okazję oglądać przyniesione przez dzieci do przedszkola dinozaury – zabawki, książeczki, albumy. Nie zabrakło zabaw ruchowych i zadań związanych z tematem przewodnim.

ODWIEDZINY TATY KRZYSIA

20 luty 2020

Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej i uczestnictwie w kulturze.

W ramach realizowanego projektu ,,Mały Miś w świecie wielkiej literatury” pierwszym tatą, który nas odwiedził, aby przeczytać dzieciom bajki był pan Piotr. Dnia 19 lutego tata Krzysia przeczytał zasłuchanym dzieciom aż trzy książeczki: ,,Gruffalo”, ,,Niedźwiedź łowca motyli”, ,,Nie chcę być mały”. Dzieciom bardzo spodobał się pomysł czytania bajek przez rodziców, na co zawsze niecierpliwie czekają.

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy panu Piotrowi za poświęcony nam czas.

ŚWIĘTO BABĆ I DZIADKÓW

24 styczeń 2020

22 stycznia w Grupie I odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

W tym dniu dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Przedszkolaki przygotowały dla nich program artystyczny, recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, a także tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi łza zakręciła się w oku. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć oraz dziadków pokazały, jak ważne było to spotkanie i wspólne chwile spędzone z wnukami.

Dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom upominki. Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Dziękujemy!

SPOTKANIE Z MAMĄ EMILKI

22 styczeń 2020

W ramach realizowanego przez nasze przedszkole programu ,,Mały Miś w świecie wielkiej literatury” mama Emilki Z. odwiedziła grupę I w dn. 20.01.2020r. Pani Kamila przeczytała dzieciom dwa opowiadania: ,,Miś Tuliś idzie do przedszkola” oraz ,,Kochamy Cię, Misiu”, których autorem jest David Melling. Dzieci bardzo uważnie i z wielkim zainteresowaniem wysłuchały historii Misia. Serdecznie dziękujemy pani Kamili i z niecierpliwością czekamy na kolejnych rodziców, chcących przeczytać przedszkolakom bajki bądź wiersze dla dzieci.

Jeszcze raz składamy podziękowania za miło spędzony czas.