p. Żaneta Kois– nauczyciel

p. Małgorzata Pajdak– woźna oddziałowa

Dzień Przedszkolaka

23 wrzesień 2020

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci.

W tym roku święto przypadło na wrześniową niedzielę, lecz jak tu nie świętować tak ważnego dnia?

Dlatego też zaraz po powrocie do przedszkola nie tracąc czasu zabraliśmy się do pracy.

Zabawa była piękna i kolorowa! Zaśpiewaliśmy piosenkę „Jestem małym przedszkolakiem”,były tańce, zabawy z chustą, oraz małe upominki dla naszych najwspanialszych przedszkolaków!

112 numer ratunkowy każde dziecko zna!

20 wrzesień 2020

W minionym tygodniu przedszkolaki zapoznały się z trzema najważniejszymi zawodami : strażaka, lekarza oraz policjanta a także z wyglądem wozów specjalistycznych. Wyjaśniliśmy jak ważna jest znajomość numeru ratunkowego, ucząc się a następnie śpiewając piosenkę „112”. Nie zabrakło również zagadek związanych ze służbami ratunkowymi. Podsumowaniem tygodnia była wykonana samodzielnie praca plastyczna zgodna z tematem naszych zajęć.

Międzynarodowy Dzień Kropki

17 wrzesień 2020

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto obchodzone od kilku lat na całym świecie. Święto kojarzone jest z kreatywną zabawą mającą na celu poznanie mocnych stron wychowanka. Idea powstania tego wydarzenia stała się inspiracją do uczestnictwa w tym wyjątkowym dniu. Przedszkolaki rozpoczęły dzień od wysłuchania opowiadania o „Kropce”. Następnie wyruszyły w poszukiwanie ukrytych w przedszkolnej sali kropek a na koniec zabawy wykonały pracę plastyczną używając swojej dziecięcej wyobraźni.