logo
Wielkość czcionki:

Szybki kontakt

Samorządowe Przedszkole nr 43
ul. Mazowiecka 45
30-019 Kraków

Telefon: 12 633 27 62
Fax: 12 632 35 63
E-mail: dyrekcja@przedszkole43.pl

Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych

inspektor Jasiołek Paweł

inspektor2@mjo.krakow.pl

 

Przekaż 1% podatku

1 % dla przedszkola

100% korzyści dla dzieci

KRS 0000270261

Zebrane pieniądze zostaną

wykorzystane na wyposażenie ogrodu.

Dziękujemy

Dyrekcja,Rada Pedagpogiczna, Rada Rodziców

bip

Zajęcia dodatkowe

religia

gimnstyka korekcyjna

tańce

rytmika

O Przedszkolu

Serdecznie zapraszamy do naszego przedszkola...

 

Deklaracja dostępności

Specjaliści

psycholog

logopeda

pedagog

 

Grupa 2 - informacje ogólne

mgr Marta Heród– nauczyciel

mgr Bożena Malewska- Walczak- nauczyciel

 

p. Anna Witek pomoc nauczyciela

p. Dorota Kozłowska– woźna oddziałowa

Jubilatki wśród Motylków

22 styczeń 2022

W magicznym świąteczno-noworocznym okresie dzieci z grupy II miały zaszczyt świętować urodziny swoich koleżanek - Oliwki, Sary, Helenki. Jak przystało na gości Motylki złożyły Jubilatkom  z serduszek płynące życzenia, po czym głośno odśpiewały „100 lat”. Po wspólnej zabawie dzieci ochoczo pozowały do pamiątkowych zdjęć.

Leśne spotkanie zwierząt-teatrzyk sylwet

18 styczeń 2022

W ubiegłym tygodniu Motylki z dużym zainteresowaniem oglądnęły przedstawienie przybliżające troski z którymi borykają się zwierzątka leśne zimową porą. Po oglądnięciu przedstawienia dzieci z radością wcielały się w rolę zwierzątek improwizując dialogi nawiązujące do tematyki teatrzyku.

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

02 styczeń 2022

Okres przedświąteczny upłynął Motylkom na poznaniu tradycji związanej z obchodami Świąt Bożego Narodzenia, a także na praktycznych przygotowaniach do Świąt. Dzieci przystroiły choinkę, wspólnie kolędowały przy poznanych pastorałkach: „Wigilijny wieczór” i „Biały Aniołeczek”, a podczas zajęć plastycznych wykonały świąteczne kartki dla swoich Bliskich i prace plastyczne tematycznie nawiązujące do Świąt.

Św. Mikołaj tuż, tuż...

05 grudzień 2021

W ubiegłym tygodniu Motylki rozpoczęły intensywne przygotowania do spotkania ze św. Mikołajem. Dzieci nauczyły się piosenki „Jedzie Mikołaj” i krótkiego wierszyka. Ponadto przedszkolaczki wykonały piękne listy  i umieściły je w specjalnej czerwonej skrzyneczce, której zawartość została zaadresowana do św. Mikołaja. Podczas zajęć plastycznych Motylki wykonały prace przedstawiające postać Mikołaja.

Smok wawelski

05 grudzień 2021

Podczas kolejnych zajęć realizowanych w ramach planu "Kraków- moja mała ojczyna" Motylki poznały jedną z najbardziej znanych legend o Krakowie czyli "Legendę o Smoku Wawelskim". Przedstawienie legendy było okazją do zapoznania przedszkolaczków z mniej znaną, lecz jakże niezwykłą formą teatru lalkowego- teatrem cieni. Dzięki tej formie brzuszek smoka mógł w tajemniczy sposób powiększyć się, a legenda nabrała niezwykłej tajemniczości. Po spektaklu Motylki w zespołach wykonały smoczą jamę i własnego grupowego smoka.