logo
Wielkość czcionki:

Szybki kontakt

Samorządowe Przedszkole nr 43
ul. Mazowiecka 45
30-019 Kraków

Telefon: 12 633 27 62
Fax: 12 632 35 63
E-mail: dyrekcja@przedszkole43.pl

Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych

inspektor Jasiołek Paweł

inspektor2@mjo.krakow.pl

 

Przekaż 1% podatku

1 % dla przedszkola

100% korzyści dla dzieci

Zebrane pieniądze zostaną

wykorzystane na wyposażenie ogrodu.

Dziękujemy

Dyrekcja,Rada Pedagpogiczna, Rada Rodziców

bip

Zajęcia dodatkowe

koło plastyczne      
zajęcia muzyczno-rytmiczne
koło taneczne     
język angielski
religia
gimnstyka korekcyjna

O Przedszkolu

Serdecznie zapraszamy do naszego przedszkola...

Specjaliści

psycholog

logopeda

pedagog

 

Grupa 2 - informacje ogólne

mgr Renata Pałaszewska– nauczyciel
mgr Bożena Dąbrowska- nauczyciel

 

Ewa Chwedorczuk- pomoc nauczyciela

Jolanta Dudzińska– woźna oddziałowa

Dzień Dinozaura

26 luty 2020

Dnia 26 lutego w gr. II odbyły się zajęcia związane z Dniem Dinozaura. Każde z dzieci przyniosło do przedszkola swojego ulubionego bohatera dnia, aby wspólnie z innymi uczcić ten dzień.

Wszyscy wysłuchali piosenki, z której mogli dowiedzieć się, jakie są nazwy dinozaurów, jak one wyglądały i czym się różniły oraz jak poruszały się poszczególne z nich. Następnie wszyscy naśladowali je ruchem. Wspólnie nauczyliśmy się też rymowanki „Idą dinozaury", którą również ilustrowaliśmy ruchem. Dzieci brały też udział w zabawie paluszkowej pt. ,,Krótki wykład prehistoryczny", a na koniec zajęć każde z osobna lepiło z plasteliny swojego zielonego dinusia, który został umieszczony w słoiczku z wodą i brokatem. Atrakcją zajęć stał się pokaz dinozaura zmieniającego kolory przyniesionego przez tatę Adasia. Bardzo dziękujemy.

Dzień Babci i Dziadka

27 styczeń 2020

Dnia 21 stycznia naszą grupę odwiedzili nasi kochani dziadkowie, aby wziąć udział w przygotowanej z okazji ich święta uroczystości. Dzieci najpiękniej jak potrafią, czyli poprzez śpiew, taniec i recytację wierszy, złożyły swoim najbliższym życzenia. Mali artyści świetnie poradzili sobie na scenie, czym zrobili swoim babciom i dziadkom najpiękniejszy prezent. Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie. Dziękujemy także rodzicom za przygotowanie poczęstunku!

Spotkanie z mamą Zosi

13 styczeń 2020

Dnia 13 stycznia naszą grupę odwiedziła mama Zosi, która przeczytała dzieciom bajkę "Masza i Niedźwiedź". Następnie przedszkolaki pod okiem naszego gościa ozdabiały piankowe szablony zwierząt morskich. Bardzo dziękujemy za to miłe spotkanie i zaangażowanie w życie naszej grupy!

Straż miejska

15 grudzień 2019

Dnia 11 grudnia mieliśmy okazję uczestniczyć w spotkaniu z przedstawicielami Straży Miejskiej. Przedszkolaki dowiedziały się, czym zajmują się strażnicy miejscy oraz jak możemy ich rozpoznać. Utrwaliły także wiedzę na temat zasad poruszania się po drodze i poznały znak "Agatkę". Najciekawszą częścią spotkania była dla dzieci zabawa, w której mogli wcielić się w rolę policjanta i kierowcy, obsługiwały stację benzynową oraz sygnalizację świetlną. Przedszkolaki otrzymały także od naszych gości kolorowanki oraz odblaskowe kamizelki. 

Warsztaty ceramiczne z udziałem rodziców

18 listopad 2019

Dnia 14 listopada nasza grupa wzięła udział w warsztatach ceramicznych prowadzonych przez instruktora. Przedszkolaki wspólnie z rodzicami wykonały śliczne domki, które po wypaleniu w pracowni na pewno będą piękną dekoracją. Bardzo dziękujemy rodzicom za obecność i zaangażowanie na zajęciach.