inspektor Przemysław Słupik

p. Dorota Kozłowska– woźna oddziałowa

Majowi Jubilaci wśród Motylków

28 czerwiec 2022

Maj był miesiącem szczególnym w życiu grupy II, gdyż obfitował w urodzinki. Magiczne pięć lat skończył Timurek, a do dumnych czterolatków dołączyli: Juleczka, Emilka, Majusia i Marharytka. Jubilaci otrzymali serdeczne życzenia, pamiątkowe laurki i oczywiście wysłuchali wspólnego śpiewu „100 lat”. Po wspólnej zabawie wszystkie Motylki chętnie pozowały do pamiątkowych zdjęć.

Marcowo- kwietniowi Jubilaci wśród Motylków

05 maj 2022

Wraz z nadejściem wiosny kolejne Motylki świętowały swoje urodziny. W marcu do grona czterolatków dołączyli; Justynka i Kacperek, a w kwietniu magiczne pięć latek skończył Michałek. Jubilaci otrzymali serdeczne życzenia, pamiątkowe laurki oraz wysłuchali wspólnego śpiewu „100 lat”. Dla upamiętnienia tak ważnych chwil Motylki chętnie pozowały z Jubilatami do wspólnych zdjęć.

Dzień czosnku

25 kwiecień 2022

Ze względu na cenione właściwości czosnku Motylki podczas zajęć poznawały wielozmysłowo tajemnice rośliny, różnicowały cebulkę od czosnku, poznały określenia: główka, ząbek, a także etapy uprawy czosnku od momentu sadzenia, aż po piękne czosnkowe warkocze. Dzieci poznały także kuzyna czosnku ogrodowego - czosnek niedźwiedzi. Na zakończenie zajęć Motylki samodzielnie sadziły ząbki czosnku, a także wykonały piękne prace plastyczne przedstawiające bohatera dnia.

Pożegnanie zimy i powitanie wiosny

04 kwiecień 2022

Z okazji zmiany pór roku Motylki oglądnęły przedstawienie „Pożegnanie Bałwanka”. Główni bohaterowie: Treflik i sówka Kasia przy pomocy sylwet odpowiedzieli dzieciom na kilka trudnych pytań dotyczących zmian zachodzących w przyrodzie, gdy miejsce zimy zajmuje wiosna. Motylki poznały rolę słoneczka w znikaniu śniegu z dachu i w topnieniu bałwanka, dowiedziały się także, które części bałwanka nie ulegają topnieniu, jak wyglądają wiosenne kwiaty, co kryje się pod nazwą przebiśnieg i dlaczego należy cieszyć się z każdej pory roku. Po spektaklu Motylki ochoczo i z radością samodzielnie odgrywały scenki.

Dzień Kobiet u Motylków

22 marzec 2022

W tak szczególnym dniu Chłopcy od rana z wielką radością przygotowywali upominki dla Pań i Dziewczynek. Podczas zajęć dydaktycznych wspólnie zastanawialiśmy się nad rolą komplementowania w sprawianiu przyjemności komuś bliskiemu, a także rozwijaliśmy w praktyce umiejętność składania i przyjmowania komplementów. Następnie Chłopcy jak na prawdziwych Mężczyzn przystało uroczyście wręczyli Paniom i swoim Koleżankom przygotowane kwiaty.