koło plastyczne

Jolanta Dudzińska– woźna oddziałowa

Dzień Dinozaura

26 luty 2020

Dnia 26 lutego w gr. II odbyły się zajęcia związane z Dniem Dinozaura. Każde z dzieci przyniosło do przedszkola swojego ulubionego bohatera dnia, aby wspólnie z innymi uczcić ten dzień.

Wszyscy wysłuchali piosenki, z której mogli dowiedzieć się, jakie są nazwy dinozaurów, jak one wyglądały i czym się różniły oraz jak poruszały się poszczególne z nich. Następnie wszyscy naśladowali je ruchem. Wspólnie nauczyliśmy się też rymowanki „Idą dinozaury", którą również ilustrowaliśmy ruchem. Dzieci brały też udział w zabawie paluszkowej pt. ,,Krótki wykład prehistoryczny", a na koniec zajęć każde z osobna lepiło z plasteliny swojego zielonego dinusia, który został umieszczony w słoiczku z wodą i brokatem. Atrakcją zajęć stał się pokaz dinozaura zmieniającego kolory przyniesionego przez tatę Adasia. Bardzo dziękujemy.

27 styczeń 2020

Dnia 21 stycznia naszą grupę odwiedzili nasi kochani dziadkowie, aby wziąć udział w przygotowanej z okazji ich święta uroczystości. Dzieci najpiękniej jak potrafią, czyli poprzez śpiew, taniec i recytację wierszy, złożyły swoim najbliższym życzenia. Mali artyści świetnie poradzili sobie na scenie, czym zrobili swoim babciom i dziadkom najpiękniejszy prezent. Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie. Dziękujemy także rodzicom za przygotowanie poczęstunku!

Spotkanie z mamą Zosi

13 styczeń 2020

Dnia 13 stycznia naszą grupę odwiedziła mama Zosi, która przeczytała dzieciom bajkę "Masza i Niedźwiedź". Następnie przedszkolaki pod okiem naszego gościa ozdabiały piankowe szablony zwierząt morskich. Bardzo dziękujemy za to miłe spotkanie i zaangażowanie w życie naszej grupy!

Straż miejska

15 grudzień 2019

Dnia 11 grudnia mieliśmy okazję uczestniczyć w spotkaniu z przedstawicielami Straży Miejskiej. Przedszkolaki dowiedziały się, czym zajmują się strażnicy miejscy oraz jak możemy ich rozpoznać. Utrwaliły także wiedzę na temat zasad poruszania się po drodze i poznały znak "Agatkę". Najciekawszą częścią spotkania była dla dzieci zabawa, w której mogli wcielić się w rolę policjanta i kierowcy, obsługiwały stację benzynową oraz sygnalizację świetlną. Przedszkolaki otrzymały także od naszych gości kolorowanki oraz odblaskowe kamizelki.

Warsztaty ceramiczne z udziałem rodziców

18 listopad 2019

Dnia 14 listopada nasza grupa wzięła udział w warsztatach ceramicznych prowadzonych przez instruktora. Przedszkolaki wspólnie z rodzicami wykonały śliczne domki, które po wypaleniu w pracowni na pewno będą piękną dekoracją. Bardzo dziękujemy rodzicom za obecność i zaangażowanie na zajęciach.