p. Żaneta Kois– nauczyciel

p. Małgorzata Pajdak– woźna oddziałowa

Kreatywne przedpołudnia

17 grudzień 2020

Zbliżająca się pora roku zima a wraz z nią często warunki atmosferyczne jak również zanieczyszczenia powietrza często uniemożliwiają nam spędzenie czasu w ogródku przedszkolnym. Dlatego też z przedszkolakami nasze przedpołudnia spędzamy kreatywnie. Tym razem postanowiliśmy stworzyć korony. Bo kto nie chciałby chodź na chwilę poczuć się jak prawdziwy król czy też królowa?

Święta coraz bliżej

17 grudzień 2020

Coraz bliżej Święta Bożego Narodzenia dlatego też wraz z przedszkolakami postanowiliśmy podczas naszych zajęć stworzyć ich wymarzone prezenty! Ćwiczyliśmy umiejętność wycinania nożyczkami, orientacji w położeniu elementów na kartce oraz klejenie. Chodź zadanie nie było proste, dzieci świetnie poradziły sobie z tym zadaniem!

Nasze śniadania

17 grudzień 2020

W obecnym tygodniu dzieci miały okazję samodzielnie skomponować swoje śniadanie. Śniadania w powyższej formie pojawiają się regularnie u nas w przedszkolu.

A dlaczego? Jest wiele pozytywnych aspektów gdy dziecko je samodzielnie. Przede wszystkim uczy się rozróżniać stan głodu i sytości, uczy się wyrażać swoje potrzeby: „chcę jeść”, „już nie chcę jeść”, rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, samodzielnie zaspokaja swoje potrzeby fizjologiczne, kształtuje swoje upodobania, nabywa umiejętności korzystania ze sztućców, reguluje tempo spożywania posiłku dostosowując je do własnych potrzeb, może wybierać produkty, które zaspokajają potrzeby jego organizmu.

Wizyta Świętego Mikołaja

10 grudzień 2020

W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy II odwiedził wyjątkowy gość św. Mikołaj wraz z pomocnikami.
Przedszkolaki na ta okazję przygotowały specjalnie piosenkę "To Mikołaj" którą wspólnie zaśpiewały.
Następnie nadszedł czas na wręczenie prezentów tak długo wyczekiwanych przez dzieci. Dzieci z pewnością będą wspominać ten dzień jako radosny i pełen niespodzianek! A kto ich nie uwielbia?

Dzień Pluszowego Misia w grupie II

08 grudzień 2020

W dniu 25.11.2020r. w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Misia. Przeprowadziliśmy rozmowę na temat ulubionych przytulanek dzieci m.in. misi. Odszukiwaliśmy misie pluszowe ukryte w sali po łapkach przyczepionych w różnych miejscach. Opisywaliśmy wygląd misi pluszowych będących w Sali jak i w domu. Liczyliśmy misie pluszowe będące w sali. Układaliśmy obrazek pt. „ Miś” z czterech równych części. Wykonaliśmy pracę plastyczną pt. „Miś”