mgr Marta Heród– nauczyciel

p. Dorota Kozłowska– woźna oddziałowa

Jesienne zabawy u Motylków

17 październik 2021

Dzieci korzystając z darów jesieni zgromadzonych w kąciku przyrody podczas popołudniowych zabaw: układały jesienne rytmy, doskonaliły przeliczanie, spacerowały po jesiennej ścieżce sensorycznej. Tworząc własne kompozycje rozwijały wyobraźnię, a przy użyciu lupy z  dużym zainteresowaniem oglądały przebarwienia pojawiające się jesienią na liściach.

Urodzinowy wrzesień

10 październik 2021

W tym miesiącu urodziny obchodzili Tobiaszek, Antoś, Alex i Zosia. Wspólnie zaśpiewaliśmy naszym jubilatom 100 lat a następnie złożyliśmy życzenia urodzinowe. W tych dniach nie zabrakło uśmiechu i dobrej zabawy do której posłużyły nam kolorowe maski.

Dzień jabłka

10 październik 2021

Dnia 28.09. w grupie motylków obchodziliśmy dzień jabłka. Podczas prowadzonych zajęć poznaliśmy budowę jabłka oraz różne gatunki jabłek. Dzieci dowiedziały się jakie potrawy można przygotować z jabłek. Przedszkolaki również dowiedziały się, jak istotną role ma jedzenie jabłek dla naszego organizmu. Podczas zajęć wykonały pracę plastyczną „Jabłko” a na zakończenie zjadły jabłuszka oraz wypiły świeżo wyciśnięty sok z jabłek.

Dzień Kropki w grupie II

10 październik 2021

Dzieci z grupy motylków obchodziły dzień kropki, w tym dniu zostały dla nich przygotowane zagadki i zabawy. Największą atrakcją było szukanie ukrytych przedmiotów w kształcie koła. Dzieci wykonały również pracę plastyczną „Jesienne drzewo”.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w grupie II

26 wrzesień 2021

20 września na przedszkolaczki z grupy II czekała duża niespodzianka. Po przyjściu do przedszkola dzieci ujrzały drzwi zasłonięte tajemniczymi zasłonkami. Pani Dyrektor przy pomocy czarodziejskiego ołówka sprawiła, że zasłonki zniknęły, a pojawiły się kolorowe motylki. Nie było wątpliwości, że dzielne przedszkolaki z grupy II odtąd będą nosić nazwę „Motylki”. Dzieci były zachwycone nową nazwą grupy i z dumą wołały „Jesteśmy Motylki, Motylki, Motylki”. W tak szczególnym dniu dzieci wykonały pracę plastyczną przedstawiającą oczywiście motylka, a także otrzymały pamiątkowe upominki i dyplomy.