mgr Agata Cygan - nauczyciel

p. Anna Bik - woźna oddziałowa

Dzień Dziewczynek

11 październik 2021

Kolejnym świętem z kalendarza świąt nietypowych, które hucznie obchodziliśmy w naszej grupie był Dzień Dziewczynek.11 października dziewczynki z naszej grupy przyszły ubrane w stroje, w których czują się najpiękniej. Wszystkie wyglądały olśniewająco. Dziewczynki opowiedziały chłopcom o tym co lubią, czego się boją i o czym marzą. Chłopcy ofiarowali swoim koleżankom specjalnie na tą okazję przygotowane upominki. A potem była już wspólna zabawa: pokaz mody w wykonaniu małych modelek oraz wspólne tańce. To był wesoły, pełen kolorów dzień w naszej grupie. Dziewczynkom życzymy aby każdy ich dzień wypełniały tylko piękne barwy i wesołe zdarzenia!

Dzień Borsuka

08 październik 2021

7 października Biedroneczki z grupy III obchodziły kolejne nietypowe śwęto - "Dzień Borsuka". Dzieci poprzez różnego rodzaju zabawy dowiedziały się jakie są tajemnicze zwyczje "Nocnego Łowcy". Wykonały także pracę plastyczną, dzięki której utrwaliły sobie wygląd poznanego w tym dniu zwierzęcia.

Czytanie ma moc

07 październik 2021

Nie od dziś wiadomo, że czytanie pozwala nie tylko miło spędzić czas, ale również otwiera umysły czytelników na różne sprawy. Mając świadomość niebagatelnej roli jaką regularne czytanie pęłni w stymulowaniu rozwoju dzieci, w naszej grupie czytamy dzieciom codziennie. Najczęściej w świat literatury wprowadzają dzieci nauczycielki, ale czasami mamy święto i swoje propozycje prezentują chętni rodzice. W miesiącu październku w akcję czytania dzieciom włączyły się mama i siostra Dorotki oraz mama Jasia. Nasi goście zaprezentowali Biedroneczkom z grupy III swoje czytelnicze propozycje. Z tego miejsca serdecznie dziękujemy im za poświącony czas. Tata Kacperka natomiast przekazał na rzecz grupy dwa audiobooki, których dzieci słuchały w ramach popołudniowej relaksacji.

Dodatkowo dzieci z grupy III biorą udział w projekcie edukacyjnym zorganizowanym przez wydawnictwo Znak pod hasłem "Czytanie ma moc".

Śniadanie w formie szwedzkiego stołu

05 październik 2021

W naszym przedszkolu raz w miesiącu podawane jest śniadanie w formie szwedzkiego stołu. Biedroneczki z gr III bardzo polubiły takie śniadania.

Dzień Chłopaka

30 wrzesień 2021

W bieżącym roku szkolnym w grupie Biedronek z uwagą śledzimy zapisy w kalendarzu świąt nietypowych. Kolejnym punktem w tym  kalendarzu był Dzień Chłopaka obchodzony 30 września. W tym dniu w naszej grupie od rana trwały przygotowania do obchodów tego święta. Dziewczynki przygotowały prezenty dla swoich kolegów, potem były wspólne rozmowy, które miały pomóc dziewczynkom poznać chłopięcy świat. Koledzy opowiedzieli im o swoich  marzeniach, lękach i ulubionych zajęciach. Na koniec dziewczynki odśpiewały dla kolegów chóralne "sto lat" i złożyły im  życznia. Kochani chłopcy niech każdy dzień będzie dla Was piękny!