koło plastyczne

Dorota Kozłowska - woźna oddziałowa

Zajęcia plastyczne z mamą Maryki

11 październik 2019

Dnia 9 października naszą grupę odwiedziła mama Maryki, której pasją jest malarstwo. Pani Jana porozmawiała z dziećmi na temat kolorów, które są charakterystyczne dla jesieni oraz wspólnie z przedszkolakami przestudiowała budowę liścia. Nasz gość zaprezentował także kilka swoich prac o tematyce jesiennej. Następnie dzieci przystąpiły do działania! Odrysowywały liście, malowały je akwarelami, mieszały kolory, a na zakończenie wypełniły tło. Przedszkolami bawiły się świetnie! Bardzo dziękujemy Pani Janie za przeprowadzenie warsztatów i zaangażowanie w życie naszej grupy!

Spotkanie z mamą Ewy

03 październik 2019

Dnia 3 października naszą grupę odwiedziła mama Ewy, która przeczytała dzieciom opowiadania z serii "Mały Miś" R. Edwards. W spotkaniu uczestniczył także Głodomorek, który razem z przedszkolakami poznaje w tym roku świat literatury. Bardzo dziękujemy Pani Agacie za poświęcony nam czas i przedstawienie średniakom historii sympatycznego niedźwiadka!
Zapraszamy także kolejnych rodziców do zaangażowania się w życie naszej grupy poprzez czytanie bajek lub opowiadanie o swoich zawodach i pasjach. Dzieci liczą na Państwa obecność :)

Mały Miś w świecie wielkiej literatury - startujemy z projektem!

24 wrzesień 2019

Dnia 20 września dzieci z grupy III rozpoczęły swoją przygodę z projektem "Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Przedszkolaki poznały Misia, który wraz z nimi będzie zgłębiał tajniki dziecięcej literatury oraz będzie podróżował do ich domów, aby wspólnie z nimi czytać ulubione książeczki. Pierwszym zadaniem, przed którym stanęły dzieci był wybór imienia. Propozycji było wiele, ale ostatecznie w głosowaniu wygrał Głodomorek. Pierwszym opowiadaniem, które poznał nasz nowy pluszowy przyjaciel było "Franklin mały szperacz".

Zachęcamy Rodziców do zaangażowania sie w projekt i odwiedzenia naszej grupy!