koło plastyczne

Dorota Kozłowska - woźna oddziałowa

SPOTKANIE Z MAMĄ EWY

14 luty 2020

Dnia 14 lutego naszą grupę odwiedziła mama Ewy, która umiliła nam dzień czytaniem opowiadań: "Proszę mnie przytulić" oraz "Gdzie jesteś, mamo?". Bardzo dziękujemy Pani Agacie za poświęcony nam czas i przedstawienie historii sympatycznych niedźwiadków!
Zapraszamy także kolejnych rodziców do wspólnego czytania!

"BEZPIECZNI Z MAŁYM MISIEM" - zajęcia z programu "Mały Miś..."

14 luty 2020

Zrealizowaliśmy kolejny moduł z programu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Tym razem wraz z Głodomorkiem uczyliśmy się na temat bezpieczeństwa. Dowiedzieliśmy się, jakich zasad należy przestrzegać, aby być bezpiecznym w domu. Na podstawie bajki „Wilk i siedem koźlątek” rozmawialiśmy o tym, dlaczego nie należy wpuszczać do domu obcych osób. Poznaliśmy także, na czym polega praca strażaka, ratownika medycznego i policjanta. Nauczyliśmy się numeru alarmowego 112 i dowiedzieliśmy się, co trzeba powiedzieć, gdy dzwonimy po służby ratunkowe. Realizacja programu była także okazją do doskonalenia wielu umiejętności – układaliśmy historyjkę, składaliśmy obrazek z części i wykonywaliśmy wiele ćwiczeń grafomotorycznych. Ponieważ realizacja zagadnień przypadła na okres ferii, w dniu dzisiejszym przypomnieliśmy sobie numer alarmowy i najważniejsze informacje.

SPOTKANIE Z TATĄ ANTKA

13 luty 2020

Dnia 12 lutego naszą grupę odwiedził tata Antka, który jest żołnierzem i służy w 16 batalionie powietrznodesantowym w Krakowie. Nasz gość opowiedział nam, na czym polega praca żołnierza, jak wygląda dzień w wojsku, co jedzą żołnierze oraz co trzeba zrobić, aby zostać zawodowym żołnierzem. Dzięki uprzejmości Pana Dominika mogliśmy na chwilę poczuć się jak prawdziwi żołnierze przymierzając kamizelkę, hełm oraz maskę gazową.

Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas i świetną zabawę!

SPOTKANIE Z MAMĄ IGI

05 luty 2020

Dnia 5 lutego naszą grupę odwiedziła mama Igi oraz jej siostra Zosia. Pani Dorota przygotowała dla dzieci niezwykle interesujące warsztaty. Przedszkolaki pod czujnym okiem naszego gościa wyczarowały różnorodne figurki z chrupek i ryżu dmuchanego. Mama Igi przeczytała dzieciom także bajkę o myszce z serii "Mądre bajki" A. Antosiewicz, a Zosia opowiedziała o harcerstwie.

Bardzo dziekujemy za te miłe odwiedziny i wspólną zabawę!

WYCIECZKA DO PIZZERII DOMINIUM

03 luty 2020

Dnia 3 lutego nasza grupa wybrała sie do Pizzerii Dominium w Galerii Krakowskiej. Na początku naszej wycieczki poznaliśmy historię pizzy i dowiedzieliśmy się skąd wzięła się nazwa margherita. Następnie obserwowaliśmy, jak przyrządzić pyszną pizzę. Sami wybieraliśmy także składniki. Warsztaty kulinarne zakończyliśmy degustacją pizzy. Smakowała wyśmienicie!

Bardzo dziękujemy Panu Andrzejowi, który wprowadził nas w tajniki świata pizzy! Dziękujemy także za upominki. Z chęcią wybierzemy się do Pizzerii Dominium jeszcze raz.