logo
Wielkość czcionki:

Szybki kontakt

Samorządowe Przedszkole nr 43
ul. Mazowiecka 45
30-019 Kraków

Telefon: 12 633 27 62
Fax: 12 632 35 63
E-mail: dyrekcja@przedszkole43.pl

Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych

inspektor Jasiołek Paweł

inspektor2@mjo.krakow.pl

 

Przekaż 1% podatku

1 % dla przedszkola

100% korzyści dla dzieci

Zebrane pieniądze zostaną

wykorzystane na wyposażenie ogrodu.

Dziękujemy

Dyrekcja,Rada Pedagpogiczna, Rada Rodziców

bip

Zajęcia dodatkowe

koło plastyczne      
zajęcia muzyczno-rytmiczne
koło taneczne     
język angielski
religia
gimnstyka korekcyjna

O Przedszkolu

Serdecznie zapraszamy do naszego przedszkola...

Specjaliści

psycholog

logopeda

pedagog

 

Grupa 3 - informacje ogólne

Anna Szaroń - nauczyciel

mgr Katarzyna Kiwior - nauczyciel

Dorota Kozłowska - woźna oddziałowa

SPOTKANIE Z MAMĄ EWY

14 luty 2020

Dnia 14 lutego naszą grupę odwiedziła mama Ewy, która umiliła nam dzień czytaniem opowiadań: "Proszę mnie przytulić" oraz "Gdzie jesteś, mamo?". Bardzo dziękujemy Pani Agacie za poświęcony nam czas i przedstawienie historii sympatycznych niedźwiadków!
Zapraszamy także kolejnych rodziców do wspólnego czytania!

"BEZPIECZNI Z MAŁYM MISIEM" - zajęcia z programu "Mały Miś..."

14 luty 2020

Zrealizowaliśmy kolejny moduł z programu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Tym razem wraz z Głodomorkiem uczyliśmy się na temat bezpieczeństwa. Dowiedzieliśmy się, jakich zasad należy przestrzegać, aby być bezpiecznym w domu. Na podstawie bajki „Wilk i siedem koźlątek” rozmawialiśmy o tym, dlaczego nie należy wpuszczać do domu obcych osób. Poznaliśmy także, na czym polega praca strażaka, ratownika medycznego i policjanta. Nauczyliśmy się numeru alarmowego 112 i dowiedzieliśmy się, co trzeba powiedzieć, gdy dzwonimy po służby ratunkowe. Realizacja programu była także okazją do doskonalenia wielu umiejętności – układaliśmy historyjkę, składaliśmy obrazek z części i wykonywaliśmy wiele ćwiczeń grafomotorycznych. Ponieważ realizacja zagadnień przypadła na okres ferii, w dniu dzisiejszym przypomnieliśmy sobie numer alarmowy i najważniejsze informacje.

SPOTKANIE Z TATĄ ANTKA

13 luty 2020

Dnia 12 lutego naszą grupę odwiedził tata Antka, który jest żołnierzem i służy w 16 batalionie powietrznodesantowym w Krakowie. Nasz gość opowiedział nam, na czym polega praca żołnierza, jak wygląda dzień w wojsku, co jedzą żołnierze oraz co trzeba zrobić, aby zostać zawodowym żołnierzem. Dzięki uprzejmości Pana Dominika mogliśmy na chwilę poczuć się jak prawdziwi żołnierze przymierzając kamizelkę, hełm oraz maskę gazową.

Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas i świetną zabawę!

SPOTKANIE Z MAMĄ IGI

05 luty 2020

Dnia 5 lutego naszą grupę odwiedziła mama Igi oraz jej siostra Zosia. Pani Dorota przygotowała dla dzieci niezwykle interesujące warsztaty. Przedszkolaki pod czujnym okiem naszego gościa wyczarowały różnorodne figurki z chrupek i ryżu dmuchanego. Mama Igi przeczytała dzieciom także bajkę o myszce z serii "Mądre bajki" A. Antosiewicz, a Zosia opowiedziała o harcerstwie. 

Bardzo dziekujemy za te miłe odwiedziny i wspólną zabawę!

WYCIECZKA DO PIZZERII DOMINIUM

03 luty 2020

Dnia 3 lutego nasza grupa wybrała sie do Pizzerii Dominium w Galerii Krakowskiej. Na początku naszej wycieczki poznaliśmy historię pizzy i dowiedzieliśmy się skąd wzięła się nazwa margherita. Następnie obserwowaliśmy, jak przyrządzić pyszną pizzę. Sami wybieraliśmy także składniki. Warsztaty kulinarne zakończyliśmy degustacją pizzy. Smakowała wyśmienicie!

Bardzo dziękujemy Panu Andrzejowi, który wprowadził nas w tajniki świata pizzy! Dziękujemy także za upominki. Z chęcią wybierzemy się do Pizzerii Dominium jeszcze raz.