mgr Renata Pałaszewska - nauczyciel

p. Anna Bik - woźna oddziałowa

Pierwszy dzień jesieni

24 wrzesień 2020

We wtorek - 22 września, przywitaliśmy nową porę roku. Skończyło się lato, a zaczęła złota polska jesień. W tym dniu wspólnie śpiewaliśmy radosne piosenki o jesieni, bawiliśmy się w ogrodzie w różne gry i zabawy. Przyglądaliśmy się barwom jesiennych liści, które później przenieśliśmy na malarskie dzieła. Za pomocą dłoni i opuszków palców, malowaliśmy farbami kolorowe drzewa. Zabawa była przednia, a nasze dzieła można podziwiać na załączonych zdjęciach. Pozdrawiamy serdecznie rodziców.

Nasze zabawy popołudniowe

21 wrzesień 2020

W minionym tygodniu podczas zabaw popołudniowych, dzieci miały możliwość po raz pierwszy uczestniczyć w nauce kodowania. Ich zadaniem było: dorysować brakującą część owocu oraz narysować określony owoc w określonym kolorze. Zabawa ta rozwijała spostrzegawczość, logiczne myślenie oraz kształtowała sprawność manualną.

Na kolejnych zajęciach dzieci składały obrazek z czterech części w jedną całość.

Dzień Kropki

16 wrzesień 2020

15.09 dzieci z gr. III uczestniczyły w zajęciach dotyczących obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki. Wszyscy zapoznali się z określeniem: pejzaż i oglądali dzieła malarzy, wykonane metodą kropkowania. Były to reprodukcje obrazów George’a Seurata „Niedzielne popołudnie na wyspie Grande Jatte”, Claude’a Moneta „Impresja, wschód słońca” oraz „Japoński mostek”.   Dzieci również miały możliwość wykonania swoich krajobrazów nowo poznaną metodą plastyczną. Wszyscy malowali farbami i patyczkami higienicznymi swoje krajobrazy.

Urodziny Piotrusia

16 wrzesień 2020

15 września swoje święto obchodził w III grupie Piotruś. Właśnie w tym dniu skończył 4 latka. Wszystkie dzieci z grupy przy dźwiękach pianina, zaśpiewały jubilatowi 100 lat, a następnie składały życzenia. Piotruś,w urodzinowej czapeczce, dumny i ważny, obdarował koleżanki i kolegów kolorowymi naklejkami. Życzymy naszemu przedszkolakowi samych radosnych chwil w przedszkolu, dużo uśmiechu, radości oraz spełnienia dziecięcych marzeń.

Plastelinowe ośmiorniczki

08 wrzesień 2020
Podczas poniedziałkowych, popołudniowych zajęć, dzieci z grupy III po uprzednim wysłuchaniu opowiadania Teresy Błaszczyk "Plecak z zapachem wakacji" oglądały różnego rodzaju pamiątki przywożone przez dzieci z wakacji. Między innymi były to różnego rodzaju i wielkości muszle. Wszyscy na chwilkę mogli poczuć się jak nad morzem, wsłuchując się w szum muszelek.Dzieci oglądały również na ilustracjach różne żyjątka zamieszkujące głębiny, a następnie lepiły z plasteliny ośmiorniczki, ozdabiając je kolorowymi oczkami i uśmieszkami.