mgr Renata Pałaszewska - nauczyciel

mgr Agnieszka Migacz - nauczyciel

p. Anna Bik - woźna oddziałowa

Zielony kącik w sali przedszkolnej

19 kwiecień 2021

W ostatnim tygodniu, kiedy dzieci uczęszczały jeszcze do przedszkola, nasi podopieczni zaprosili do swojej sali wiosnę. Stworzyli bowiem zielony kącik. Szczypiorek, bazylia, mięta czy inne zioła urozmaicają smak potraw oraz korzystnie wpływają na funkcjonowanie organizmu. Niestety przedszkolaki raczej niechętnie sięgają po różnego rodzaju zieleninę. Zioła poznały więc za pomocą swoich zmysłów, dowiedziały się, jakie są etapy sadzenia i siania roślin oraz czego potrzebują rośliny, aby rosnąć. Zasadzonych roślin pilnowały zielone ludziki, wykonane przez dzieci z dwóch pomieszanych kolorów plasteliny: niebieskiej i żółtej.

Marzanna- zimowa panna

23 marzec 2021

Obrzęd powitania wiosny jest związany z topieniem Marzanny. Dzieci z gr III przy okazji powitania wiosny zapoznały się z jednym z najstarszych obrzędów ludowych. Gdy ruszają zimowe lody i przyroda budzi się do życia- pierwszego dnia kalendarzowej wiosny wynosi się do najbliższej rzeki słomianą kukłę i poprzez jej topienie żegna się zimę na zawsze. Nasze dzieci nie miały możliwości wyniesienia Marzanny do rzeki, ale wyklejały jej strój kolorowymi kawałkami bibuły oraz kolorowały pastelami.

Powitanie wiosny w grupie III

23 marzec 2021

Obudziła się już wiosna, uśmiechnięta i radosna. Rozejrzała się dokoła- ojej, na wstawanie pora. W poniedziałek dzieci z gr. III w swojej sali uroczyście powitały Panią Wiosnę. W zabawie integracyjnej ,,Witam wszystkich, którzy...” dzieci z uśmiechem wykonywały ruchy wskazane przez nauczyciela. Następnie wszyscy wysłuchali wiersz o pierwszych oznakach wiosny oraz ,,List od bociana”, który nakazał dzieciom wykonać pewne zadania: zaśpiewać piosenkę, przejść do wiosennego lasu i naśladować ruchem napotkane zwierzątka. Dzieci czarowały, aby zima odeszła na dobre oraz wykonały wiosenny taniec z balonowymi kwiatami do muzyki walca.

Czekamy na wiosnę

18 marzec 2021

Przedwiośnie. Zima odchodzi. Drzewa jeszcze nie mają liści. Dni są coraz dłuższe, ale pogoda jest bardzo zmienna. W minionym tygodniu dzieci z gr. III poznawały charakterystyczne symptomy przedwiośnia. Obserwowały bacznie pogodę oraz określały jej cechy. Szczególną uwagę poświęciły obserwowaniu zmian zachodzących w przyrodzie.

Wszyscy naklejali na ,,marcowy garniec” elementy marcowej pogody, układali wg kolejności zdarzeń historyjkę obrazkową o topniejącym bałwanku oraz rysowali pastelami wiosenny widok z okna przedszkolnego.

Konkurs plastyczny "Przedszkolaki rysują zwierzaki"

14 marzec 2021

Sześcioro dzieci z naszej grupy wykonało pracę plastyczną na konkurs ,,Przedszkolaki rysują zwierzaki”, zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury przy Al. 29 Listopada w Krakowie. Tym razem dzieci w trakcie zajęć stworzyły swoje kociaki. Wszystkim uczestnikom z naszego przedszkola życzymy powodzenia, a o wynikach wkrótce poinformujemy.