logo
Wielkość czcionki:

Szybki kontakt

Samorządowe Przedszkole nr 43
ul. Mazowiecka 45
30-019 Kraków

Telefon: 12 633 27 62
Fax: 12 632 35 63
E-mail: dyrekcja@przedszkole43.pl

Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych

inspektor Jasiołek Paweł

inspektor2@mjo.krakow.pl

 

Przekaż 1% podatku

1 % dla przedszkola

100% korzyści dla dzieci

Zebrane pieniądze zostaną

wykorzystane na wyposażenie ogrodu.

Dziękujemy

Dyrekcja,Rada Pedagpogiczna, Rada Rodziców

bip

Zajęcia dodatkowe

koło plastyczne      
zajęcia muzyczno-rytmiczne
koło taneczne     
język angielski
religia
gimnstyka korekcyjna

O Przedszkolu

Serdecznie zapraszamy do naszego przedszkola...

Specjaliści

psycholog

logopeda

pedagog

 

Grupa 4 - informacje ogólne

mgr Bożena Kurek - nauczyciel

Marta Heród - nauczyciel

Justyna Jakubowska - woźna oddziałowa

Warsztaty plastyczne w Jednostce Wojskowej

13 październik 2019

Dnia 11 października dzieci z grupy IV udały się do Jednostki Wojskowej 16 Batalionu Powietrznodesantowego na ulicy Wrocławskiej, aby wziąć udział w warsztatach plastycznych. Przedszkolaki na początku zajęć zostały zapytane, kim jest żołnierz i czym się zajmuje. Padło wiele różnych ciekawych odpowiedzi ze strony naszych przedszkolaków, a najistotniejsze informacje przekazały nam Panie prowadzące zajęcia.  Po tej rozmowie dzieci samodzielnie ozdobiły narysowanego żołnierza różnorodnym materiałem plastycznym, w szczególności suszonymi liśćmi.

Robimy sok!

13 październik 2019

W dniu 09.10.2019 dzieci z grupy IV realizując plan tygodniowy o darach Pani Jesieni przyniosły do Przedszkola różne warzywa i owoce. Na początku miały okazję spróbować wielu warzyw i owoców. Co ciekawe nawet pomidorki i marchewka znikały z talerza, po czym z przyniesionych darów zrobiliśmy pyszny sok, który dzieci wypiły z wielkim smakiem.

Zajęcia plastyczne z mamą Leosia

06 październik 2019

Dnia 04.10.2019 r. mama Leosia odwiedziła dzieci z grupy IV. Pani Magda przygotowała dla dzieci zajęcia plastyczne nt. kosmosu, ale zanim dzieci przystąpiły do pracy wysłuchały opowieści o kosmosie ilustrowanej rekwizytami. Potem każde dziecko wykonało pracę przedstawiającą Kosmos wykorzystując różnoraki materiał plastyczny. Na zakończenie dzieci porównywały swoje prace z makietą, którą przedstawiła wcześniej dzieciom mama Leona. Bardzo dziękujemy Pani Magdzie za poświęcony czas i ciekawe zajęcia.

Zabawy na ścieżce sensorycznej

01 październik 2019

Dnia 27.09.2019 w grupie IV na koniec tygodnia o "Jesieni" została dla dzieci specjalnie przygotowana ścieżka sensoryczna. Dzieci bardzo zaangażowały się w pomoc przy układaniu ścieżki, a większość materiałów przynosiły cały tydzień do Przedszkola. Podczas pokonywania ścieżki dzieciom towarzyszyły różne emocje od strachu i niepokoju po radość i śmiech, gdyż do pokonania mieli różne materiały, jak kasztany, żołędzie, liście, ale również gałązki choinki, wierzby, szyszki i pszenicę. To doświadczenie na pewno na długo zapadnie im w pamięci.