logo
Wielkość czcionki:

Szybki kontakt

Samorządowe Przedszkole nr 43
ul. Mazowiecka 45
30-019 Kraków

Telefon: 12 633 27 62
Fax: 12 632 35 63
E-mail: dyrekcja@przedszkole43.pl

Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych

inspektor Jasiołek Paweł

inspektor2@mjo.krakow.pl

 

Przekaż 1% podatku

1 % dla przedszkola

100% korzyści dla dzieci

Zebrane pieniądze zostaną

wykorzystane na wyposażenie ogrodu.

Dziękujemy

Dyrekcja,Rada Pedagpogiczna, Rada Rodziców

bip

Zajęcia dodatkowe

koło plastyczne      
zajęcia muzyczno-rytmiczne
koło taneczne     
język angielski
religia
gimnstyka korekcyjna

O Przedszkolu

Serdecznie zapraszamy do naszego przedszkola...

Specjaliści

psycholog

logopeda

pedagog

 

Grupa 4 - informacje ogólne

mgr Bożena Kurek - nauczyciel

Marta Heród - nauczyciel

Justyna Jakubowska - woźna oddziałowa

Dzień Babci i Dziadka

28 styczeń 2020

22 stycznia w grupie IV odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym dniu dzieci zaprosiły do przedszkola swoje babcie i dziadków, aby zaprezentować specjalnie przygotowany na tę okazję „Koncert zimowy”. Przedszkolaki przygotowały dla nich program artystyczny, w którym nie zabrakło ciepłych słów dla dziadków oraz specjalnie przygotowanych układów tanecznych i piosenek. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom upominki. Dziękujemy także rodzicom za przygotowanie poczęstunku!

Światowy Dzień Pingwina

28 styczeń 2020

20 stycznia obchodziliśmy Światowy Dzień Pingwina. Grupa IV również przyłączyła się do tego święta, a na tą okazję wzięła udział w specjalnie przygotowanej prelekcji. Dzieci podczas zajęć miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek m. in. jakie tereny świata zamieszkują pingwiny, czym się żywią, jak się poruszają oraz jak wyglądają. Poznali również różne rodzaje pingwinów. Podczas zajęć mieli okazję zaśpiewać piosenkę o pingwinku i zatańczyć pingwinkowy taniec. Dużą atrakcją było wykonanie maski pingwinka. Na zakończenie zajęć zrobiliśmy mały test wiedzy o pingwinach oraz pokolorowaliśmy obrazek pingwina.

Projekt czytelniczy „Bajeczna księga”

27 styczeń 2020

Grupa IV przyłączyła się do projektu czytelniczego pt. „Bajeczna Księga”. Celem projektu jest promowanie czytelnictwa wśród przedszkolaków, stwarzanie okazji do twórczej ekspresji językowej i plastycznej oraz angażowanie rodziców do współpracy z przedszkolem w ramach wspierania rozwoju dzieci. Nasz księga już wyruszyła do domów naszych przedszkolaków, wszystkie informacje dotyczące projektu zostały umieszczone w księdze. Mamy nadzieję, że dzieci i rodzice chętnie będą kontynuowały naszą zabawę, a efekt końcowy zostanie zaprezentowany na zakończenie roku.

Czytanie bajek przez tatę Ani

27 styczeń 2020

Dnia 15 stycznia dzieci z grupy IV odwiedził tata Ani, który przeczytał dzieciom 2 ciekawe książki „Basia i bałagan" oraz „Basia i telefon”. Bardzo dziękujemy za to miłe spotkanie, a przeczytane opowiadania na pewno zapadną na długo w pamięci naszych przedszkolaków. Zapraszamy także kolejnych rodziców do zaangażowania się w życie naszej grupy.  

Warsztaty "Historia pisma i narzędzi pisarskich"

04 styczeń 2020

Dnia 19.12.2019 dzieci z grupy IV wzięły udział w warsztatach nt. "Historia pisma i narzędzi pisarskich". Podczas prowadzonych warsztatów zapoznały się z różnymi rodzajami pisma (np. japońskiego, rosyjskiego). Poznały także historię przedmiotów pisarskich. Dużą atrakcją była możliwość pisania na maszynie, ale również gęsim piórem maczanym w atramencie. Na koniec warsztatów dzieci samodzielnie, w kawałku gliny mogły naszkicować obrazek, który otrzymały od prowadzącego zajęcia. Przeprowadzone zajęcia były bardzo ciekawą podróżą o historii pisma i na pewno będą ją mile wspominać.