logo
Wielkość czcionki:

Szybki kontakt

Samorządowe Przedszkole nr 43
ul. Mazowiecka 45
30-019 Kraków

Telefon: 12 633 27 62
Fax: 12 632 35 63
E-mail: dyrekcja@przedszkole43.pl

Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych

inspektor Jasiołek Paweł

inspektor2@mjo.krakow.pl

 

Przekaż 1% podatku

1 % dla przedszkola

100% korzyści dla dzieci

Zebrane pieniądze zostaną

wykorzystane na wyposażenie ogrodu.

Dziękujemy

Dyrekcja,Rada Pedagpogiczna, Rada Rodziców

bip

Zajęcia dodatkowe

koło plastyczne      
zajęcia muzyczno-rytmiczne
koło taneczne     
język angielski
religia
gimnstyka korekcyjna

O Przedszkolu

Serdecznie zapraszamy do naszego przedszkola...

Specjaliści

psycholog

logopeda

pedagog

 

Grupa 4 - informacje ogólne

mgr Bożena Kurek - nauczyciel

Marta Heród - nauczyciel

Justyna Jakubowska - woźna oddziałowa

Warsztaty kulinarne w Pizzerii Dominium

04 marzec 2020
Dnia 19.02.2020 r. dzieci z grupy IV wzięły udział w warsztatach kulinarnych w Pizzerii Dominium. Na początku dzieci zapoznały się z historią i okolicznościami powstania pizzy. Dowiedziały się również jakie składniki są niezbędne do wykonania pizzy. Pan Pizzer zachęcił dzieci do skomponowania autorskiej pizzy, którą potem mogły zjeść. Dzieci wykazały się wysoką kulturą osobistą podczas pobytu w pizzerii, wiedziały jak należy zachować się przy stole, kiedy należy używać czarodziejskich słów. Zajęcia dzieciom bardzo się podobały, a pizza smakowała wybornie.

Warsztaty z mamą Julka

04 marzec 2020

W miesiącu lutym dzieci z grupy IV odwiedziła mama Julka, która przygotowała dla nas warsztaty o skamieniałościach. Warsztaty przybliżyły nam zagadnienia związane z powstaniem skamieniałości, jak również bogactwo świata zwierząt zamieszkujących zbiorniki wodne. Dużą atrakcją były przyniesione przez mamę Julka same skamieniałości, którym dzieci poświęciły wiele uwagi. Na zakończenie zajęć przedszkolaki pokolorowały własne amonity i belemnity oraz otrzymały kawałek skamieniałości.

Bardzo dziękujemy za to miłe i pełne wrażeń spotkanie!

Zapraszamy także kolejnych rodziców do zaangażowania się w życie naszej grupy.  

Dzień Babci i Dziadka

28 styczeń 2020

22 stycznia w grupie IV odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym dniu dzieci zaprosiły do przedszkola swoje babcie i dziadków, aby zaprezentować specjalnie przygotowany na tę okazję „Koncert zimowy”. Przedszkolaki przygotowały dla nich program artystyczny, w którym nie zabrakło ciepłych słów dla dziadków oraz specjalnie przygotowanych układów tanecznych i piosenek. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom upominki. Dziękujemy także rodzicom za przygotowanie poczęstunku!

Światowy Dzień Pingwina

28 styczeń 2020

20 stycznia obchodziliśmy Światowy Dzień Pingwina. Grupa IV również przyłączyła się do tego święta, a na tą okazję wzięła udział w specjalnie przygotowanej prelekcji. Dzieci podczas zajęć miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek m. in. jakie tereny świata zamieszkują pingwiny, czym się żywią, jak się poruszają oraz jak wyglądają. Poznali również różne rodzaje pingwinów. Podczas zajęć mieli okazję zaśpiewać piosenkę o pingwinku i zatańczyć pingwinkowy taniec. Dużą atrakcją było wykonanie maski pingwinka. Na zakończenie zajęć zrobiliśmy mały test wiedzy o pingwinach oraz pokolorowaliśmy obrazek pingwina.

Projekt czytelniczy „Bajeczna księga”

27 styczeń 2020

Grupa IV przyłączyła się do projektu czytelniczego pt. „Bajeczna Księga”. Celem projektu jest promowanie czytelnictwa wśród przedszkolaków, stwarzanie okazji do twórczej ekspresji językowej i plastycznej oraz angażowanie rodziców do współpracy z przedszkolem w ramach wspierania rozwoju dzieci. Nasz księga już wyruszyła do domów naszych przedszkolaków, wszystkie informacje dotyczące projektu zostały umieszczone w księdze. Mamy nadzieję, że dzieci i rodzice chętnie będą kontynuowały naszą zabawę, a efekt końcowy zostanie zaprezentowany na zakończenie roku.