inspektor Piotr Gaweł

p. Dorota Kozłowska - woźna oddziałowa

Grudniowe urodziny

29 grudzień 2022

W grudniu swoje urodziny wraz z koleżankami i kolegami z naszego przedszkola świętowały Varvara i Julcia. Dziewczynkom życzymy spełnienia najskrytszych marzeń!

Świąteczne spotkanie w grupie Wiewiórek

22 grudzień 2022

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia grupa Wiewiórek spotkała sie na uroczystym obiedzie.Dzieci w ten dzień miały okazję poznać zwyczaje i tradycje związane ze Świętami Bożego Narodznia. Była to również okazja aby  skosztować prawdziwie wigilijnych smakołyków serwowanych przez przedszkolną kuchnię oraz wspólnie z kolegami pośpiewać znane kolędy.

Zachcęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia:

Wszytkim małym i dużym sympatykom przedszkola grupa Wiewiórek życzy Wesołych Świąt.

Lampa lawa

15 grudzień 2022

14 grudnia na zajęciach popołudniowych wykonaliśmy eksperyment. Do wysokiego naczynia przedszkolaki wlały olej, wodę, dodały farby oraz brokat, a na koniec wrzuciły tabletkę musującą. Dzięki temu doświadczeniu dzieci dowiedziały się, że olej nie łączy się z wodą i jest od niej lżejszy. Rozpuszczająca się tabletka sprawiła, że pęcherzyki powietrza unosiły się, zabierając ze sobą cząsteczki kolorowej wody. Na zakończenie wyłączyliśmy światło i podświetliliśmy naczynie, aby uzyskać jeszcze lepszy efekt.

Rybki w akwarium

15 grudzień 2022

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o zwierzętach domowych i z tego względu wykonaliśmy pracę przestrzenną – rybki w akwarium. Potrzebowaliśmy kolorowego papieru, kamyczków, kaszy, plasteliny i słoików. Przedszkolaki zabrały swoje akwaria do domów, aby uzupełnić je wodą. Dla uzyskania lepszego efektu ciecz można zabarwić kolorowymi farbkami :)

Zajęcia otwarte dla Rodziców

12 grudzień 2022

W grudniu Rodzice dzieci z grupy IV uczestniczyli w zajęciach otwartych. Celem tego spotkania była prezentacja metod, które na co dzień nauczycielki wykorzystują w codziennej pracy z dziećmi aby osiągnąć zmierzone cele edukacyjne. Rodzice mieli okazję nie tylko poobserwować swoje dzieci w czasie zajęć, ale takżey aktywnie włączyć się w działania dzieci i wspólnie z nimi spędzić czas. Serdecznie dziękujemy wszytkim przybyłym Rodzicom za zaangażowanie i poświęcony czas.