mgr Anna Małysiak - nauczyciel

p. Justyna Jakubowska - woźna oddziałowa

Udział w Festiwalu Wielokulturowym Kraków 2020

28 listopad 2020

Dzieci z grupy V wzięły udział w projekcie „Legendy i bajki z obcych krajów” w ramach Festiwalu Wielokulturowego „Kraków miejsce spotkań” organizowanym przez Stowarzyszenie Willa Decjusza. Projekt polegał na zapoznaniu dzieci z bajkami różnych krajów. Nasza grupa wybrała dwie bajki ukraińskie „Kłos” i „Rękawiczka”, do których dzieci wykonały ilustracje.

28 listopad 2020

25 listopada dzieci z gr. V obchodziły "Dzień Misia", miały okazję oglądnąć prezentację multimedialną przedstawiającą bajkę o misiu, oraz historię powstania pierwszego pluszowego misia. Przedszkolaki wykonały kilka zadań które przysłał dla nich Miś, na koniec kolorowały zakodowany rysunek "Misia". Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Zajęcia plastyczne "Psy"

24 listopad 2020

Na kolejnych zajęciach plastycznych prowadzonych według programu „Mały artysta”, których tematem był pies, omówiono z dziećmi budowę psa na podstawie zdjęć przedstawiających psy różnej rasy. W części praktycznej dzieci poznały pojęcie „faktura” i sposoby malowania farbą plakatową sierści psa przy użyciu plastikowego widelca, gąbki i pędzla.

Sukcesy dzieci z grupy V

22 listopad 2020

Gratulujemy Helence Z. wyróżnienia w konkursie plastyczno – literackim „Moja pani z przedszkola” zorganizowanym przez Samorządowe Przedszkole Nr 41 w Krakowie.

Również gratulacje należą się Hani P. za nagrodę i Natalce W. za wyróżnienie w konkursie plastycznym „95 słoneczne urodziny Kubusia Puchatka” zorganizowanym przez Centrum Młodzieży im. dr H. Jordana w Krakowie.

Cieszymy się z sukcesów naszych artystek i życzymy kolejnych.

Zajęcia plastyczne "Starożytni Egipcjanie"

16 listopad 2020

Na kolejnych zajęciach plastycznych prowadzonych według programu „Mały artysta” dzieci poznały charakterystyczne cechy rysunku egipskiego takie jak np. układ ciała człowieka. Dowiedziały się co to są hieroglify i gdzie można je zobaczyć. W części praktycznej obrysowywały grubą linią przy użyciu brązowego flamastra przekalkowane postaci Egipcjan. Następnie dorysowywały elementy inspirowane hieroglifami i malowały całość za pomocą torebki herbaty.