mgr Anna Małysiak - nauczyciel

p. Justyna Jakubowska - woźna oddziałowa

Zabawy figurami geometrycznymi

24 wrzesień 2020

W ramach realizacji tematu „Jestem bezpieczny” dzieci z grupy V przypomniały sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze i utrwaliły znajomość znaków drogowych. Dowiedziały się jak dzielimy znaki; na zakazu, nakazu, ostrzegawcze i informacyjne. Zajęcia były również okazją do przypomnienia figur geometrycznych. Podczas zabaw przedszkolaki za pomocą dotyku rozpoznawały kształt, wielkość i grubość figur, odtwarzały rytm wystukiwany przez nauczyciela poprzez odpowiedni układ kół i trójkątów. Na zajęciach plastycznych rysowały wybrany przez siebie znak drogowy i omawiały jego znaczenie. Ćwiczenia graficzne były okazją do utrwalenia poznanych kształtów i doskonalenia sprawności ręki w ramach przygotowania do nauki pisania.

Zabawy ruchowe w ogrodzie

20 wrzesień 2020

Przedszkolaki z gr. V korzystają z ostatnich słonecznych dni lata miło spędzając czas w ogrodzie przedszkolnym.

Dzień Kropki w grupie V

20 wrzesień 2020

W dniu 15.09.2020 r. dzieci z gr. V obchodziły Dzień Kropki. Przedszkolaki wysłuchały "Opowieści o małej kropce" dowiedziały się, że nawet będąc małym, jest się bardzo ważnym. Wykonały kilka zadań, które przygotowała dla nich kropka m.in wykonały pracę plastyczną pt. "Sowa" , zaśpiewały piosenkę, wykonały ćwiczenie gimnastyczne z balonem,wspólnie ułożyły kwiatka z kolorowych "pufek".

Poznajemy tajniki ciała człowieka

14 wrzesień 2020

Na początku września podczas zajęć dydaktycznych dzieci z grupy  V utrwaliły znajomość części ciała człowieka, poznały najważniejsze narządy wewnętrzne i ich rolę. Rysując człowieka wspólnie odrysowały sylwetkę koleżanki, pokolorowały ją, zaznaczyły stronę lewą i prawą. Również podczas zabaw ruchowych, wykonując czynności podane przez nauczyciela dzieci doskonaliły orientację w schemacie ciała. W trakcie wszystkich zajęć przedszkolaki z grupy V zgodnie ze sobą współpracują, są pogodne i chętne do wykonywania wszelkich zadań.