mgr Anna Małysiak - nauczyciel

p. Justyna Jakubowska - woźna oddziałowa

Miłośnicy zdrowego jedzenia

01 marzec 2021

Realizując temat „Dbamy o zdrowie” dzieci poznały piramidę zdrowia i podstawowe zasady zdrowego stylu życia. Podczas codziennych posiłków przedszkolaki miały okazję wykazać się znajomością zasad zdrowego odżywiania zjadając potrawy składające się z warzyw i owoców. Wszyscy starali się stosować poznane zalecenia, próbując, zjadając, a czasem nawet prosząc o dokładkę zup jarzynowych, sałatek, deserów owocowych itp. Najbardziej zagorzali miłośnicy zdrowego jedzenia zostali nagrodzeni dyplomami.

Zajęcia plastyczne "Malowanie na firanie"

01 marzec 2021

Na kolejnych zajęciach prowadzonych według programu „Mały artysta” dzieci poznały nową technikę plastyczną. Na kartkę papieru naklejały kawałki pociętej firanki, którą następnie malowały farbami plakatowymi. Pomysły na malowanie były bardzo różne. Część dzieci wykorzystała gotowe kształty na firance, które zostały pomalowane wybranymi kolorami, inni natomiast obrali metodę barwnych plam. Efekty pracy były zachwycające. Wszyscy artyści mieli dużo radości podczas malowania, jak i oglądając efekty pracy swojej i kolegów.

Dzień Dinozaura

28 luty 2021

Dnia 26.02.2021 r. obchodziliśmy w gr V „DZIEŃ DINOZAURA” Dzieci miały możliwość oglądnięcia prezentacji multimedialnej nt życia, wyglądu i zwyczajów dinozaurów. Na chwilę wcielili się w rolę paleontologów i „odkopywali” szkielety dinozaurów. Przedszkolaki oglądały również fotografie dinozaurów przez okulary „3d”. Poznały wiele ciekawostek z życia tych prehistorycznych gadów. Na koniec wykonały opaskę z sylwetą wybranego dinozaura oraz wycinały i ozdabiały dinozaura przestrzennego.

Program edukacyjny "Dzieci segregują śmieci"

28 luty 2021

Przedszkolaki z gr V wzięły udział w programie edukacyjnym „Dzieci segregują” organizowanym przez MPO Kraków. Dzieci miały możliwość oglądania kilku filmów , które pomogły w poznaniu zasad właściwego postępowania z odpadami, a także w poznaniu sposobów ponownego wykorzystania różnych przedmiotów codziennego użytku w celu zmniejszenia ilości wytwarzanych śmieci. Ponadto w filmach poruszana jest sprawa odpowiedzialności każdego człowieka za środowisko naturalne. Mamy nadzieję że udział w tych zajęciach zachęci dzieci do pomocy w segregowaniu odpadów również w domu.

Zajęcia plastyczne "Kosmos"

23 luty 2021

Na kolejnych zajęciach prowadzonych według programu „Mały artysta” dzieci utrwaliły wiadomości na temat kosmosu. Następnie oglądnęły plansze z układem słonecznym i pojazdami kosmicznymi. W części praktycznej dzieci z różnorodnych papierów i próbek tapet wycinały elementy przestrzeni kosmicznej i naklejały je na czarną kartkę. Na koniec całą powierzchnię ozdobiły klejem brokatowym i brokatem. Wszyscy mali artyści byli zadowoleni z efektu własnej pracy.