koło plastyczne

Małgorzata Pajdak - woźna oddziałowa

Poznajemy pracę rolnika

01 kwiecień 2020

W bieżącym tygodniu wspólnie z dziećmi z grupy V podsumowujemy swoją wiedzę o pracy rolnika. Każdego dnia na maila rodzice otrzymują od nauczycieli propozycje zabaw nawiązujących do tego tematu. Bardzo dziękujemy tym opiekunom, którzy w tych trudnych czasach, znajdują czas oraz chęci i umożliwiają dzieciom wykonanie proponowanych zadań. To ważne, aby dzieci nie traciły szansy na rozwój. Nawet w czasach zarazy warto o tym pamiętać. Niektóre dzieci podzieliły się z nami wynikami swojej pracy. Zachęcamy wszystkich do przesyłania zdjęć na naszego maila (adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) dokumentujących wysiłki dzieci. Tymczasem zachęcamy do śledzenia galerii zdjęć naszej grupy. Trzymajcie się zdrowo!

Warsztaty z udziałem zaproszonych gości nt. „Czy warto mieć w domu żywe zwierzątko?”

20 marzec 2020

W marcu miało miejsce wydarzenie bez precedensu. Otóż naszą grupę odwiedzili nasi byli przedszkolacy, obecnie uczniowie 4 klasy Szkoły Podstawowej nr 36 w Krakowie, prywatnie zaś starsi bracia i koleżanka dzieci z naszej grupy. Dzieci przyniosły ze sobą hodowane przez brata Hani J. gekony. Zaproszeni goście opowiedzieli o tym, jakich warunków potrzebują gekony, aby dobrze funkcjonować. Na koniec odwiedzające naszą grupę dzieci przeczytały młodszym kolegom fragmenty książki Waldemara Cichonia „Jeśli się zgadzasz zaszczekaj dwukrotnie”. Serdecznie dziękujemy za ciekawe zajęcia. Marcin, Iga, Adaś miło było Was znowu zobaczyć!

Wycieczka do kina Kijów

19 marzec 2020

Czy wygląd zewnętrzy wpływa na to co czujemy i jak odbieramy drugiego człowieka? Odpowiedzi na to pytanie poszukiwali bohaterowie pięknego i wzruszającego filmu pt. „Królewna Śnieżka i fantastyczna siódemka”, który dzieci z grupy V obejrzały 5 marca w kinie Kijów. W czasie wycieczki dzieci w praktyce ćwiczyły zasady kulturalnego i bezpiecznego zachowania obowiązujące w miejscach publicznych i środkach komunikacji miejskiej. Bilety na seans przedszkolaki otrzymały bezpłatnie w zamian za udział w akcji zbierania zużytych baterii. Dziękujemy rodzicom za aktywne włączenie się w wyżej wspomnianą akcję. Dzięki temu dzieci mogły bezpłatnie obejrzeć film, równocześnie wszyscy odrobinę zadbaliśmy o lepszą kondycję naszej planety! :)

Dzień Dinozaura

28 luty 2020

Dnia 26.02 w środę dzieci z gr. V obchodziły DZIEŃ DINOZAURA. W sali został utworzony kącik tematyczny o dinozaurach, w jego zbiorach znalazły się figurki, książki, albumy o dinozaurach. Przedszkolaki wykonały pracę przestrzenną Dinozaura-Tyranozaura oraz obrazek "Świat dinozaurów". Dzieci miały możliwość wzbogacenia swojej wiedzy dotyczącej życia i zwyczajów dinozaurów. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem uczestniczyły we wszystkich zajęciach.

Spotkanie w kąciku młodego czytelnika

26 luty 2020

„Kiedy przeczytam nową książkę, to jakbym znalazł nowego przyjaciela” (przysłowie chińskie)

W lutym naszą grupę odwiedziła ponownie mama Madzi, która zaproponowała dzieciom do czytania bardzo ciekawą pozycję literatury dziecięcej. Tym razem pani Agata wybrała historię pt. „Yeti w którego nikt nie wierzył” A.Olejarczyk. Kiedy pani Agata zmęczyła się już czytaniem, wspomogła ją córeczka Madzia, która pięknie dokończyła czytanie tej pasjonującej opowieści. Dziękujemy pani Agacie za poświęcony czas i koleją czytelniczą inspirację.