inspektor Przemysław Słupik

p. Małgorzata Pajdak - woźna oddziałowa

Udział w akcji #zdroworosna

25 kwiecień 2022

Dzieci z grupy V wzięły udział akcji #zdroworosna, dzięki której przedszkolaki dowiedziały się o zaletach hodowania i sadzenia roślin i ziół, a także o korzyściach zdrowotnych koperku. Następnie dzieci samodzielnie zasiały koperek, który umieściliśmy w naszym kąciku przyrody. Teraz wszyscy obserwujemy i czekamy, aż nasza hodowla się zazieleni i nasze zioła wykiełkują.

Wizyta w bibliotece w grupie V

10 kwiecień 2022

W dniu 30.03 dzieci z grupy V wybrały się na wizytę do biblioteki. Na początku przedszkolaki dowiedziały się czym jest regulamin biblioteki, obejrzały książki od najstarszej, pisanej na papirusie po najnowsze, które obecnie można spotkać w bardzo ciekawej formie np. książek 3D. Dzieci odwiedziły również pracownie introligatorską, gdzie dowiedziały się jak wygląda naprawianie książek, obejrzały różne maszyn służące do oprawiana książek. Dzieci miały również okazję odwiedzić wypożyczalnię książki mówionej i brajlowskie, gdzie poznały pismo braille'a, dowiedziały się jak wyglądają książki czy mapy dla osób niewidomych lub słabowidzących, było to bardzo ciekawe doświadczenie. Na koniec dzieci wykonały pamiątkowe zakładki do książki.

"Powitanie wiosny w grupie V"

27 marzec 2022

Dnia 21.03.2022r. dzieci z grupy V powitały Wiosnę wierszem, piosenką i tańcem oraz słoneczkami, które same wykonały. Dzieci nie ukrywały,że bardzo się cieszą z nadejścia wiosny, prześcigały się w opowieściach gdzie tą wiosnę widziały.

"Dzień Dinozaura w gr. V"

02 marzec 2022

W minionym tygodniu świętowaliśmy Dzień Dinozaura. Podczas zajęć obejrzeliśmy ilustracje przedstawiające wybrane gady, dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek na ich temat, a także zapoznaliśmy się z zawodem paleontologa. Każdy z nas mógł poczuć się jak paleontolog i odszukać schowanych w piasku zdjęć szkieletów dinozaurów. Stworzyliśmy wspólnie plakaty przedstawiające złożone z części zdjęcia szkieletów, próbowaliśmy każdy z nich nazwać, a nawet podpisać. Na koniec każdy wykonał swojego własnego papierowego dinozaura.

„O śniadaniu w szpaczej budce”

21 luty 2022

W ramach programu edukacyjnego „Oto Hałabała, zna go Polska cała” dzieci poznają przygody krasnala Hałabały. W tym miesiącu wysłuchaliśmy utworu „O śniadaniu w szpaczej budce”. Zaznajomiliśmy się ze zwyczajami tych popularnych ptaków. Stworzyliśmy wspólną pracę plastyczną- piękne sylwety szpaków.