koło plastyczne

mgr Katarzyna Kubowicz- nauczyciel

Małgorzata Pajdak - woźna oddziałowa

05 luty 2020

Dnia 23 stycznia w grupie V odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki zaprezentowały inscenizację pt. "U Babci i Dziadka jest słodko". Dzieci złożyły również dziadkom życzenia i wręczyły upominki.

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie poczęstunku.

Warsztaty "Historia pisma i narzędzi pisarskich"

29 grudzień 2019

Dnia 19.12.2019 r. dzieci z grupy V brały udział w warsztatach nt "Historia pisma i narzędzi pisarskich". Przedszkolaki miały możliwość poznania różnych rodzajów pisma (np. japońskiego, rosyjskiego). Poznały także historię przedmiotów pisarskich. Miały możliwość pisania na maszynie, gęsim piórem oraz piórem ze stalówką maczaną w atramencie. Na koniec przedszkolaki wykonały tabliczkę z gliny na której "wydrapały" podany przez instruktora znak. Dzieci wykazały się dużą inwencją twórczą i pomysłowością.

Warsztaty "Jak powstawał papier"

29 grudzień 2019

Dnia 17.12.2019 r. dzieci z grupy V wzięły udział w warsztatach "Jak powstawał papier". Instruktor prowadzący zajęcia przedstawił dzieciom historię powstania papieru. Następnie dzieci miały możliwość same wykonać kartkę papieru. Przedszkolaki nabierały na sitka papierową pulpę, następnie ją odciskały z nadmiaru wody i osuszały. Na koniec dzieci gotową kartkę ozdabialy brokatem.

Warsztaty plastyczne

15 grudzień 2019

Dnia 11.12.2019 r. dzieci z grupy V wzięły udział w warsztatach plastycznych w klubie działającym przy 6 Brygadzie Wojsk Powietrznodesantowych. Pod czujnym okiem pań instruktorek dzieci wykonywały ozdoby świąteczne. Dziękujemy za zaproszenie i świetną zabawę :)

Spotkanie z tatą Laury

13 grudzień 2019

Dnia 05.12.19 r. naszą grupę odwiedził tata Laury, który jest Górnikiem Naftowym. Nasz gość opowiedział o swoim zawodzie, o niebezpiecznej pracy wykonywanej przez górników oraz o odświętnych strojach górniczych. Tata Laury pokazał również przedszkolakom ciekawe zdjęcia i rekwizyty związane z pracą górników. Dziękujemy za spotkanie i poświęcony czas.