logo
Wielkość czcionki:

Szybki kontakt

Samorządowe Przedszkole nr 43
ul. Mazowiecka 45
30-019 Kraków

Telefon: 12 633 27 62
Fax: 12 632 35 63
E-mail: dyrekcja@przedszkole43.pl

Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych

inspektor Jasiołek Paweł

inspektor2@mjo.krakow.pl

 

Przekaż 1% podatku

1 % dla przedszkola

100% korzyści dla dzieci

Zebrane pieniądze zostaną

wykorzystane na wyposażenie ogrodu.

Dziękujemy

Dyrekcja,Rada Pedagpogiczna, Rada Rodziców

bip

Zajęcia dodatkowe

religia
gimnstyka korekcyjna

O Przedszkolu

Serdecznie zapraszamy do naszego przedszkola...

 

Deklaracja dostępności

Specjaliści

psycholog

logopeda

pedagog

 

Grupa 5 - informacje ogólne

mgr Anna Małysiak - nauczyciel

mgr Katarzyna Kubowicz- nauczyciel

p. Justyna Jakubowska - woźna oddziałowa

Udział w Festiwalu Wielokulturowym Kraków 2020

28 listopad 2020

Dzieci z grupy V wzięły udział w projekcie „Legendy i bajki z obcych krajów” w ramach Festiwalu Wielokulturowego „Kraków miejsce spotkań” organizowanym przez Stowarzyszenie Willa Decjusza. Projekt polegał na zapoznaniu dzieci z bajkami różnych krajów. Nasza grupa wybrała dwie bajki ukraińskie „Kłos” i „Rękawiczka”, do których dzieci wykonały ilustracje.

Dzień Pluszowego Misia

28 listopad 2020

25 listopada dzieci z gr. V obchodziły "Dzień Misia", miały okazję oglądnąć prezentację multimedialną przedstawiającą bajkę o misiu, oraz historię powstania pierwszego pluszowego misia. Przedszkolaki wykonały kilka zadań które przysłał dla nich Miś, na koniec kolorowały zakodowany rysunek "Misia". Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. 

Zajęcia plastyczne "Psy"

24 listopad 2020

Na kolejnych zajęciach plastycznych prowadzonych według programu „Mały artysta”, których tematem był pies, omówiono z dziećmi budowę psa na podstawie zdjęć przedstawiających psy różnej rasy. W części praktycznej dzieci poznały pojęcie „faktura” i sposoby malowania farbą plakatową sierści psa przy użyciu plastikowego widelca, gąbki i pędzla.

Sukcesy dzieci z grupy V

22 listopad 2020

Gratulujemy Helence Z. wyróżnienia w konkursie plastyczno – literackim „Moja pani z przedszkola” zorganizowanym przez Samorządowe Przedszkole Nr 41 w Krakowie.

Również gratulacje należą się Hani P. za nagrodę i Natalce W. za wyróżnienie w konkursie plastycznym „95 słoneczne urodziny Kubusia Puchatka” zorganizowanym przez Centrum Młodzieży im. dr H. Jordana w Krakowie.

Cieszymy się z sukcesów naszych artystek i życzymy kolejnych.

Zajęcia plastyczne "Starożytni Egipcjanie"

16 listopad 2020

Na kolejnych zajęciach plastycznych prowadzonych według programu „Mały artysta” dzieci poznały charakterystyczne cechy rysunku egipskiego takie jak np. układ ciała człowieka. Dowiedziały się co to są hieroglify i gdzie można je zobaczyć. W części praktycznej obrysowywały grubą linią przy użyciu brązowego flamastra przekalkowane postaci Egipcjan. Następnie dorysowywały elementy inspirowane hieroglifami i malowały całość za pomocą torebki herbaty.