p. Anna Szaroń - nauczyciel

p. Małgorzata Pajdak- woźna oddziałowa

W spiżarni

12 październik 2021

12.10.2021 r. przedszkolaki na zajęciach poznały sposoby przechowywania i konserwowania warzyw na zimę. Przypomniały sobie wygląd i nazwy różnych warzyw, miały również możliwość poznania sposobu kiszenia ogórków i marynowania papryki. Poznały nazwy przypraw: ziele angielskie, liść laurowy, gorczyca itp.

Dzień Dziewczynek

12 październik 2021

11.10.2021 r. obchodziliśmy w naszej grupie „Dzień Dziewczynek”, były wspólne tańce i drobne upominki.

Spotkanie z Mamą Gabrysi

12 październik 2021

07.10.2021 r. odwiedziła nas Mama Gabrysi, przedszkolaki wysłuchały dwie bajki z książki pt. „Nowe przygody skarpetek”. Dziękujemy i czekamy na kolejne spotkanie.

Dzieci z grupy „Jeżyki” dołączyły również do programu „Czytanie ma moc”.

Czytanie ma moc w każdym wieku! A może nawet im się jest mniejszym, tym moc bywa silniejsza!

Chcemy pokazać przedszkolakom „moc przytulania Misia”, bo od kołyski wiadomo, że to ważna sprawa (z książką pt. Miś zwany Paddington M. Bond). Odkryjemy wspólnie moc przyjaźni i co się dzieje z człowiekiem, kiedy jej zabraknie (z książką pt. Mój wieloryb B. Davies). Będziemy bawić się słowami i śledzić sekrety przedmiotów z naszych domów (z książką pt. Wierszyki domowe Michała Rusinka). A na koniec odkryjemy mega moc filozofowania, bo wiadomo nie od dzisiaj, że dzieci robią to najlepiej (z książką pt. Jestem. Filozoficzne pytania, które zadają sobie dzieci Hanny Łupińskiej).

Dzień jabłka

01 październik 2021

28.09.2021 r. obchodziliśmy dzień jabłka. Dzieci zapoznały się z wyglądem i budową jabłka, poznały różne gatunki jabłek oraz przetwory i potrawy które można z jabłek zrobić. Wykonały również pracę plastyczną „Kosz z jabłkami” techniką odbijania pieczątek z połówek jabłek i farby.

Spotkanie z Mamą Ewy

01 październik 2021

Dnia 29.09.2021 r. odbyło się spotkanie z Mamą Ewy i jej siostrą Magdą. Dzieci wysłuchały opowiadania „Kolczatek”