mgr Elżbieta Wójcik - nauczyciel

p. Justyna Jakubowska- woźna oddziałowa

Wigilia

29 grudzień 2020

Boże Narodzenie to najweselsze i najbardziej zaskakujące święta. Wszyscy cenią sobie ich specyficzny klimat, który roztacza się na wiele dni przed i po 25 grudnia. Święta obchodzone są bardzo uroczyście a kluczowym elementem jest  Wigilia, której nie zabrakło w naszym Przedszkolnym gronie. Wstępem naszej Wigilii były uroczyste występy dzieci i śpiewanie kolęd. Następnie dzieci wspólnie składały sobie życzenia, łamiąc się przy tym opłatkiem po czym zasiadły do uroczystego obiadu. Dla naszej grupy to ostatnia Wigilia w Przedszkolnych murach.

Quiz o Bożym Narodzeniu

29 grudzień 2020

W ubiegłym tygodniu w ramach zajęć dydaktyczny dzieci z grupy VI wzięły udział w Quzie na temat wiedzy o Bożym Narodzeniu. Specjalnie na tą okazję zostały przygotowane pytania, które miały za zadanie utrwalić i sprawdzić wiedzę uczestników. Dzieci zostały podzielone na 3 drużyny, a każda grupa wspólnie wybrała kapitana. Co to były za emocje ale i ogromna zabawa a przede wszystkim nowe doświadczenie. Pomimo wyłonienia zwycięzców wszystkie dzieci w nagrodę otrzymały strugaczki zakupione przez rade rodziców grupy VI.

Nasze zainteresowania

22 grudzień 2020

W ramach zajęć popołudniowych Karol podzielił się swoją wiedzą na temat legendarnego statku TITANIC. Wszyscy z uwagą wysłuchali historii o niezatapialnym statku, który zatonął w 1912 roku.  Dziękujemy rodzicom Karola za przygotowane "pomoce dydaktyczne" oraz zachęcamy inne dzieci do podzielenia się na forum grupy swoimi zainteresowaniami.

Grudniowe konkursy plastyczne

20 grudzień 2020

W grudniu kilkoro dzieci z grupy VI przygotowało prace na konkurs „Boże Narodzenie – tradycje i współczesność”: Ania, Amelka, Ela i Maja zorganizowany przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Trzebini. Kolejny konkurs został zorganizowany przez Klub 16 bpd z siedzibą przy ul. Wrocławskiej 82 w Krakowie pt. „Żołnierzowi pod choinkę” w tym konkursie wzięli udział Michalina, Maja i Adam. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia.

Literkowe zagadki

20 grudzień 2020

Podczas popołudniowych zajęć dzieci z grupy VI wykorzystując klasery z literami miały okazję sprawdzić własną wiedzę ale też umiejętności czytania. Podczas zabawy, dzieci musiały odgadnąć czytaną zagadkę oraz przy użyciu liter ułożyć poprawnie odpowiedź. Nie zabrakło dobrej zabawy, szczypty rywalizacji i ogromnej satysfakcji na twarzach dzieci.