logo
Wielkość czcionki:

Szybki kontakt

Samorządowe Przedszkole nr 43
ul. Mazowiecka 45
30-019 Kraków

Telefon: 12 633 27 62
Fax: 12 632 35 63
E-mail: dyrekcja@przedszkole43.pl

Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych

inspektor Jasiołek Paweł

inspektor2@mjo.krakow.pl

 

Przekaż 1% podatku

1 % dla przedszkola

100% korzyści dla dzieci

Zebrane pieniądze zostaną

wykorzystane na wyposażenie ogrodu.

Dziękujemy

Dyrekcja,Rada Pedagpogiczna, Rada Rodziców

bip

Zajęcia dodatkowe

koło plastyczne      
zajęcia muzyczno-rytmiczne
koło taneczne     
język angielski
religia
gimnstyka korekcyjna

O Przedszkolu

Serdecznie zapraszamy do naszego przedszkola...

Specjaliści

psycholog

logopeda

pedagog

 

Grupa 6 - informacje ogólne

mgr Anna Małysiak - nauczyciel
mgr Edyta Domoszczycka - nauczyciel

Małgorzata Pajdak- woźna oddziałowa

ZAJĘCIA W RAMACH PROJEKTU EDUKACYJNEGO "ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM"

16 marzec 2020

W ramach realizacji projektu "Zdrowo jem, więcej wiem" dzieci z grupy Vl podzielone na 4 grupy zaprojektowały postać Wodolubka. Wykorzystując różnorodne materiały plastyczne, folię aluminiową i bąbelkową, zgodnie współpracując wykonały ciekawe prace, które prezentowały przed kolegami i koleżankami z grupy. 

KONKURS PLASTYCZNY "SZTUKA LUDOWA MAŁOPOLSKI"

02 marzec 2020
Dnia 2 marca w Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana w Krakowie odbyło się spotkanie laureatów konkursu plastycznego "Sztuka Ludowa Małopolski". Czworo dzieci z grupy Vl (Laura, Hania N., Julita i Mikołaj W.) przygotowało prace, które wszystkie zostały nagrodzone. Mali artyści otrzymali dyplomy i upominki. Na uwagę zasługuje fakt, że na dyplomach zostały zamieszczone fragmenty prac Laury i Julitki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

KONKURS PLASTYCZNO-LITERACKI "NAJPIĘKNIEJSZE POLSKIE PRZYSŁOWIA"

29 luty 2020

W lutym 3 dzieci z grupy VI (Laura, Marysia i Wiktor) wykonało prace na I MAŁOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNO- LITERACKI „Najpiękniejsze polskie przysłowia”. Konkurs zorganizowany został przez Dom Harcerza na ulicy Lotniczej w Krakowie.

ZAJĘCIA "DOBRE I ZŁE SKŁADNIKI W NASZYM POŻYWIENIU"

29 luty 2020

W ramach realizacji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” dnia 24 lutego przeprowadzono zajęcia nt. „Dobre i złe składniki w naszym pożywieniu”. Na początku omówiono karty pracy, które dzieci wykonały wcześniej w domu. Okazało się, że zdecydowana większość dzieci zdrowo się odżywia, a produkty, które najczęściej spożywają są bardzo ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Podczas zabaw dzieci poznały ważne składniki pożywienia, ich rolę i występowanie w produktach spożywczych. Szczególną uwagę zwrócono na zbędne i szkodliwe substancje (zły cukier, zły tłuszcz) oraz źródła ich występowania (słodycze, fast-foody). Tematyka zajęć pomimo trudnych treści wzbudziła wiele emocji i cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci.

PROJEKT EDUKACYJNY "ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM"

26 luty 2020

W ramach realizacji projektu  "Zdrowo jem, więcej wiem" dnia 21 lutego przeprowadzono zajęcia nt. "Pijmy wodę - na zdrowie". Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jakie organizmy potrzebują wody by żyć, jaką rolę w życiu człowieka pełni woda i jak długo można bez niej żyć. Podczas przeprowadzonych eksperymentów z wodą przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa związanego z piciem wody i spożywaniem tylko tej, która pochodzi ze znanego źródła, a najlepiej butelkowanej, niegazowanej. Umieszczając kwiaty w wodzie z atramentem przekonały się, że rośliny również piją wodę, a podczas zabaw z wodą i rurką dowiedziały się, jak powstaje woda gazowana i dlaczego nie jest odpowiednia dla dzieci.