Zamknięcie przedszkola

09 kwiecień 2021

Szanowni Państwo,

zgodnie z decyzją Ministra Zdrowia przedszkola zostają zamknięte na kolejny tydzień, czyli do 18.04.2021 r.

DEKLARACJE 2021/2022

10 luty 2021

Rodzice dzieci kontynuujących wychowanie przedszkolne w naszym przedszkolu składają w nieprzekraczalnym terminie 18 – 26.02.2021deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego.

Deklaracja zostaje Państwu przesłane w załączniku do emaila.

Deklaracje składa się tylko i wyłącznie w formie papierowej w przedszkolu do dyrektora lub wicedyrektora

w dniach 18 – 26.02.2021 w godz. 7.00 do 9.00

Niezłożenie deklaracji w określonym przez dyrektora terminie rozumiane jest jako rezygnacja z miejsca.

Dyżur wakacyjny 2021

08 luty 2021

Szanowni Rodzice

przesyłam link do strony internetowej Urzędu Miasta Karkowa, gdzie znajdą Państwo informację na temat dyżurów wakacyjnych w krakowskich przedszkolach. Nasze przedszkole od 1 lipca do 31 sierpnia 2021 ma przewidzianą dwumiesięczną przerwę spowodowaną modernizacją instalacji cieplnej wody użytkowej oraz innymi pracami remontowymi. W harmonogramie znajdą Państwo wykaz samorządowych przedszkoli pracujących w lipcu i sierpniu.

Góra Grosza

05 listopad 2020

Drodzy rodzice rozpoczęła się XXI edycja akcji Góra Grosza.Każda drobna moneta może pomóc jakiemuś dziecku.Zebrane pieniądze trafią  do najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie. Monety można wrzucać do słoików w holu przedszkola oznaczone napisem Góra Grosza.Prosimy wrzucać tylko monety i tylko polskie nominały. DZIĘKUJEMY!

Nowy rok szkolny 2020/2021

26 sierpień 2020

Z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa, ogólne zebranie z rodzicami nie jest planowane. Zebrania grupowe z nauczycielami planujemy w pierwszym tygodniu września. Prosimy o śledzenie strony internetowej przedszkola, gdzie zamieszczone zostaną terminy i godziny zebrań w poszczególnych grupach oraz informacji o rozwoju sytuacji i związanych z tym wytycznych MEN i GIS dla przedszkoli.

Poniżej zamieszczamy najważniejsze informacje związane z organizacją roku szkolnego od 1 września 2020 r.

1. Przedszkole czynne jest w godzinach 6.30 – 17.00
  2. Prosimy o przyprowadzanie i odbieranie dzieci w godzinach pracy poszczególnych oddziałów. celem ogrniczenia kontaków dzieci z różnych grup.
  3. Nie planuje się zajęć dodatkowych dla dzieci do odwołania.
  4. Nie planuje się również zbiorowych uroczystości z udziałem rodziów.
  5. Organizacja pracy przedszkola odbywa się zgodnie z wytycznymi GIS.
  6. Na terenie przedszkola obowiązuje reżim sanitarny. Między innymi:
    1. do przedszkola może uczęszczać jedynie dziecko zdrowe, bez objawów chorobowych,
    2. dzieci przyprowadzane są/odbierane przez osoby zdrowe, z zachowaniem zasady 1 rodzic z dzieckiem
    3. jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych, nie wolno przyprowadzać dziecka do przedszkola,
    4. rodzic i opiekun przyprowadzający/odbierający dziecko zachowuje dystans społeczny wynoszący min. 1,5 metra w odniesieniu do pracowników jak i innych dzieci i ich rodziców,
    5. należy rygorystycznie przestrzegać wszelkich środków ostrożności- osłona ust i nosa przez wszystkie osoby dorosłe wchodzące do przedszkola oraz dezynfekcja rąk,
  7. rodzic dziecka najmłodszego, nowoprzyjętego może wejść do szatni i przebywać w niej do 10 minut z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Rodzica dziecka, które uczęszczało już w poprzednich latach do przedszkola prosimy o przekazywanie dziecka pracownikowi przedszkola w przedsionku jak podczas dyżuru sierpniowego.
  8. Wyprawka dla dzieci starszych III-VI grupa : pantofle, komplet ubranek na zmianę w podpisanym woreczku strunowym.
  9. Wyprawka dla dzieci młodszych I - II: pantofle na gumowej podeszwie, zapinane na rzepę aby dziecko samodzielnie mogło je zakładać, komplet ubranek na zmianę w podpisanym woreczku strunowym, poszwa 140-160/200 (koc zapewnia przedszkole) oraz piżamka. Wszystkie rzeczy należy podpisać imieniem i nazwiskiem dziecka.

Rodzice dzieci nowoprzyjętych otrzymali w sierpniu emailowo wzory dokumentów, które będą obowiązywać w nowym roku szkolnym. Do pozostałych rodziców zostaną wysłane w tym tygodniu.

Dokumenty, należy wydrukować, podpisać i dostarczyć do przedszkola najpóźniej w pierwszym dniu pobytu dziecka w przedszkolu.

Prosimy dokładnie zapoznać się z procedurami obowiązującymi w przedszkolu i wytycznymi GIS z dnia 25 sierpnia 2020 r.