WARSZTATY Z PIERWSZEJ POMOCY

Pierwsza pomoc przedmedyczna to wszelkie czynności, które należy wykonać w razie wypadku, nagłej choroby lub urazu w celu ochrony życia lub zdrowia osoby poszkodowanej. Umiejętność udzielenia pomocy przedmedycznej może być przydatna w każdej sytuacji, niezależnie od miejsca i czasu. Takie umiejętności warto nabywać już od najmłodszych lat i nasza grupa również wzięła udział w tych ważnych zajęciach. Grupa misiów dowiedziała się wielu cennych wskazówek jak pomagać poszkodowanemu jak zabezpieczyć rannego i kogo należy poinformować o wypadku. Przedszkolaki przeprowadziły również reanimację na pluszowym misiu a następnie na fantomie. Największą uwagę Pani ratownik zwróciła szczególnie na zakrztuszenie podczas jedzenia i dokładnie wyjaśniła postepowanie w takich sytuacjach.