KINO W PRZEDSZKOLU

W ramach realizacji przedszkolnego projektu „Bezpieczny przedszkolak” w czasie jednej z popołudniowych relaksacji dzieci obejrzały nawiązujące do tematyki filmy edukacyjne. Pierwszy z nich pt. „Bezpieczne zachowania” pozwolił dzieciom na utrwalenie poznanych na zajęciach zasad bezpieczeństwa obowiązujących ich w domu, przedszkolu czy podczas spacerów po ulicach. Kolejny film pt. „ Internet- uzależnienia” pozwolił dzieciom poznać skutki zbyt częstego grania w gry komputerowe. Ostatni zaś zatytułowany „Zasady bezpieczeństwa podczas zabaw z psem” pozwolił usystematyzować wiedzę dzieci na temat bezpiecznych zachowań w kontakcie z czworonogami. Na zakończenie projekcji dzieci ćwiczyły przyjmowanie pozycji żółwia zalecanej podczas kontaktu z agresywnym zwierzęciem.