BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

W maju równolegle do akcji zorganizowanej pod hasłem „Rowerowy maj”, podczas której zachęcamy nasze przedszkolaki aby przyjeżdżały do przedszkola nie samochodami, ale na własnych rowerkach i hulajnogach, realizowany był projekt „Bezpieczny przedszkolak”. Przez cały tydzień dzieci na zajęciach rozmawiały o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Utrwalały zasady bezpieczeństwa zarówno podczas pobytu w przedszkolu, jak i domu czy na placu zabaw. Uczyły się zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Dowiadywały się jak zachować się podczas spotkania z nieznajomymi, jak zachować się wobec zwierząt ect. Nauczycielki i zaproszeni eksperci przekazywali te informacje podczas warsztatów, projekcji filmowych, zajęć plastycznych. Na zakończenie projektu odbył się „Pokaz mody odblaskowej” w której wspólnie uczestniczyły dzieci ze wszystkich grup. Była to zarówno świetna okazja do podsumowania zdobytych wiedzy podczas quizu jak i zaprezentowania własnej wersji odblaskowej stylizacji. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie swoim pociechom niesamowitych kreacji. Wyróżnionym w konkursie gratulujemy a wszystkim dziękujemy za świetną zabawę. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z  tej imprezy:

https://drive.google.com/drive/folders/1HNHrTJ-qCEQgP3VZrUOnXEZvp2DmOiTZ?usp=sharing