TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA

W naszym przedszkolu od 6 do 10 maja był realizowany projekt ,,Bezpieczny przedszkolak”. Dzieci z grupy “Motylki”  aktywnie w nim uczestniczyły. W poniedziałek odbyło się spotkanie z pracownikiem Straży Miejskiej, dzieci dowiedziały się m.in. jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych, co robić gdy sygnalizacja świetlna nie działa, poznały znaki drogowe oraz dowiedziały się jak ważne jest noszenie odblasków. We czwartek mieliśmy zajęcia ze specjalistami w tematyce górskiej. O sprzęcie, w który warto się zaopatrzyć udając się w góry i o wezwaniu pomocy w czasie wędrówki na szklaku w razie niebezpieczeństwa, opowiedziała nam pani Agata Hanula, która jest licencjonowanym przewodnikiem beskidzkim oraz pan Sebastian Kłosek, który jest przewodnikiem tatrzańskim, ratownikiem TOPR-u, a także pracownikiem Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie. Przedszkolaki wykonały również projekt ‘odblasku’. W tygodniu bezpieczeństwa dzieci zdobyły wiele cennych informacji i wskazówek.